Dzieci od najmłodszych lat uczą się zachowań, które pozwalają im na osiągnięcie upragnionego celu. O ile u maluchów, jest to naturalne, dorośli powielają zachowania z lat dziecięcych. Wiele kobiet w chwilach słabości reaguje płaczem, natomiast mężczyźni stają się agresywni. Oczywiście jedni i drudzy niejednokrotnie usiłują pokazać swoją rację krzykiem.

Zapoznanie się z naturalnymi potrzebami płci przeciwnej, daje możliwość manipulacji. Liczne kursy uwodzenia mówią co zrobić, by ktoś się w Tobie zakochał. O ile same “zagrania” mogą doprowadzić do nawiązania bliższej relacji, sam związek może okazać się trudny. Relacje partnerskie budowane na poziomie lęku, winy, agresji często bazują na tej strategii.

Pamiętaj, że każda sytuacja jest tylko odzwierciedleniem tego, co się kryje w Twoim wnętrzu. Jeżeli toczysz z samym sobą lub z innymi grę opartą na warunkach nakazów i zakazów, Twoje relacje będą kształtowane na bazie przyjętych reguł. W tej grze będą wygrani i przegrani, winni i niewinni, a także Ci którzy zasłużą na miłość oraz Ci, którzy nie są godni miłości, ponieważ nie spełniają określonych warunków (nie wyniosą śmieci lub mają zbyt wiele par butów).

Jak zatrzymać to błędne koło? Weź całą odpowiedzialność za to co ma miejsce w Twoim życiu. Kochaj. Postanów, że chcesz kochać niezależnie od sytuacji. Rozmawiaj, uzgadniaj, jak trzeba to się rozstań, ale niech zawsze towarzyszy Ci miłość.

Gdy zrezygnujesz z gry, zaczniesz budować życie na prawdzie.

 

ĆWICZENIE

Znajdź dla siebie krótką chwilę. Usiądź lub połóż się. Zadbaj o to, by było cicho. Zamknij oczy. Pozwól, by Twoje ciało się odprężyło. W myślach powiedz do siebie: Od tej chwili będę dawać Ci miłość, dlatego że Cię kocham, nie musisz spełniać żadnych warunków. Jesteś warty miłości. Przytul siebie oczami wyobraźni i pozostań chwilę w tym stanie. Powtarzaj to ćwiczenie regularnie, np. zaraz po obudzeniu się 🙂

 

 

(Visited 213 times, 1 visits today)

Agnieszka Salwa

Jestem miłośniczką rozwoju osobistego. Moje wpisy na blogu nawiązują do psychologii, parapsychologii oraz duchowości. Pragnę dzielić się swoim punktem widzenia, podważać przekonania, inspirować. Wzrost świadomości sprawi, że nasz świat stanie się jeszcze piękniejszy ❤️??

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
  Kochaj siebie - daj sobie wolność. Pozwól sobie na…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: