przeszłość

Tu i Teraz

Rozwiązania nie ma w przyszłości. Rozwiązania nie znajdziesz analizując przeszłość. Rozwiązania nie ma „gdzieś tam”, w innym miejscu. Nie znajdziesz go też zdobywając i osiągając to, co uważasz, że przyniesie ci ukojenie (rozwiązanie problemów, szczęście itp.). Czas to iluzja. Rozwiązanie wszystkich twoich problemów, całego twojego smutku, nieszczęścia i lęku znajduje się TU i TERAZ, ponieważ Bóg (Miłość, Wszechmoc, Wyższa Moc, Istnienie, Nieskończoność – nazwij to jak chcesz) jest tu i teraz – to jest podstawą twojej ucieczki od lęku.

Jeśli się zastanowisz, to zdasz sobie sprawę, że do tej pory szukałeś swojej wolności (od problemów) poza sobą, w przeszłości (analizując, czując winę, wyciągając wnioski, starając ucząc się na błędach itd.), w przyszłości (przez uważanie, że musisz czegoś się nauczyć, coś zdobyć, stać się jakiś, coś zdobyć itd.). Natomiast cały czas ignorujesz jedyny dostępny ci czas – TERAZ. Nie ma innego czasu i nigdy nie będzie. Ty jednak szukasz szczęścia w miejscu i czasie, który nie istnieje i robisz to bardzo wytrwale. Gratuluję determinacji. Ale szukanie rozwiązań tam gdzie ich nie ma przyniesie tylko stres, frustrację, wzmocni ciało bolesne i przyniesie więcej lęku, więcej cierpienia.

Nie ma się czego bać. Dzisiejsza myśl po prostu stwierdza fakt. Nie jest to faktem dla tych, którzy wierzą w iluzje, ale przecież iluzje to nie fakty. W prawdzie nie ma się czego bać. Bardzo łatwo jest to rozpoznać. Lecz bardzo trudno rozpoznać to tym, którzy chcą, aby iluzje były prawdą.” – Kurs Cudów.

Zatrzymaj się.

I rozpoznaj, że moment mocy jest TERAZ. Wszystko co ci jest potrzebne – Miłość (Bóg) dostępna jest teraz. W tej chwili jesteś doskonały, taki jakim stworzył cię Bóg. Dlaczego więc czujesz lęk? Ponieważ (myślisz że) przywłaszczyłeś (ty jako ego) sobie  moc tworzenia jaką ma Bóg (Miłość). Myślisz, że jesteś oddzielną postacią, oddzielną od Stwórcy i swoich braci, uzurpując sobie prawo do szukania szczęścia za wszelką cenę i stawiając siebie w centrum wszechświata. To musi powodować lęk ponieważ bez Miłości nie masz mocy, jesteś skazany na samotność i wygnanie. Sam się skazałeś i wygnałeś w momencie wybrania własnej wątpliwej siły, zamiast mocy Boga i Miłości.

„Obecność lęku jest oczywistą oznaką, że ufasz we własne siły. Świadomość tego, że nie ma się czego bać, wskazuje, że gdzieś w twoim umyśle, choć w miejscu, które jeszcze niekoniecznie rozpoznajesz, przypomniałeś sobie Boga i pozwoliłeś Jego sile zająć miejsce twojej słabości. W momencie, gdy jesteś gotów to zrobić, nie ma już naprawdę czego się bać.” – Kurs Cudów

Podtrzymujesz i ożywiasz lęk w każdej chwili i jedynej chwili w jakiej zawsze jesteś – teraz, poprzez wybieranie swojej siły, zamiast mocy Miłości. Za każdym razem, gdy myślisz, że wiesz lepiej co jest dla ciebie dobre, za każdym razem gdy uciekasz do nieistniejącego czasu (przeszłości i przyszłości), za każdym razem gdy masz myśli pozbawione miłości, za każdym razem gdy wybierasz jedną z postaw strachu, to wybierasz ego za przewodnika, słabość, lęk, winę, walkę i cierpienie.

Zdecyduj inaczej

Wybierz Moc Miłości. To oznacza poddanie swojego ego i  własnej woli –  Bogu i Jego Woli, zakwestionowanie wszystkiego w co do tej pory wierzyłeś, przebaczenie sobie i całemu światu każdej trzymanej urazy, uwolnienie każdej wypartej emocji i kierowanie się postawami Miłości. Ta głęboka decyzja przyniesie zrozumienie i doświadczenia wspomnianej myśli: „Nie ma się czego bać”. Z Miłością nie ma!

Kocham Cię!

 

(Visited 247 times, 2 visits today)

Bartłomiej Raczkowski

Na co dzień korzystam z wyuczonych narzędzi psychologicznych i duchowych, by skutecznie uwalniać się od swoich ograniczeń i pomagać w tym innym. Jako wykształcony trener osobowości, terapeuta psychologiczny, life coach i uczestnik wielu psychologicznych kursów poznałem i opanowałem dziesiątki technik pracy z umysłem. Natomiast jako student metafizycznego kursu bezwarunkowej miłości, praktyk medytacji, uczestnik kursów duchowego rozwoju, pasjonat duchowej literatury, poznałem i wciąż poznaję techniki pracy na najgłębszych poziomach umysłu, których nie zawaham się użyć 🙂 ?

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
Nasze lekcje na temat lęku dobiegają końca. W ostatnim czasie…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: