Czy spostrzegłeś, że dziesiąte przykazanie, samo w sobie nie ma sensu? Kościół Katolicki zmienił jego treść, a więc nie jest tym, co zostało przekazane przez Boga na górze Synaj. W pierwotnej wersji dziesiąte przykazanie brzmiało:  “Nie pożądaj domu bliźniego swego, nie pożądaj żony bliźniego swego, ani jego sługi, ani jego służebnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego.” 2 Mojż. 20:17″. Słowa te zainspirowały mnie do napisania dzisiejszej lekcji.

U sąsiada trawa zawsze bardziej zielona

Skupiając się na tym, co mają inni porównujesz się, automatycznie pozycjonując swoją osobę w kontekście bycia lepszym lub gorszym. Pożądając czegoś, co ma ktoś inny, pojawia się zazdrość i zawiść. Te dwie emocje oddzielają cię od rzeczy, którą chciałbyś mieć.

“Pełne zawiści myśli są niszczące, ponieważ utwierdzają cię w negatywnym nastawieniu do świata. Pieniądze zamiast napływać, odpływają od ciebie. Jeżeli zdarzy ci sie kiedykolwiek poczuć zawiść lub irytację z powodu czyjegoś bogactwa lub powodzenia, natychmiast szczerze mu życz, by wiodło mu się jeszcze lepiej.” – Joseph Murphy

Żyj swoim życiem

Stawiając na rozwój i doskonalenie swojej osoby, możesz osiągać znacznie więcej, niż wtedy gdy siedzisz i myślisz o rzeczach, które posiadają inni. Gdy skupiasz się na braku, oddala cię on, nie tylko od doświadczania spokoju i radości, ale i od rzeczy o której marzysz. Skupiając się na własnej osobie, dążąc do własnego spełnienia, życie staje się znacznie bardziej łaskawe, przyjemniejsze. Zawiść jest przyczyną oceniania, umniejszania wartości innych, szyderstw oraz rywalizacji. Taka postawa przysparza więcej zmartwień i konfliktów, niż radości. Świat staje się polem walki, gdzie zwycięża najlepszy. Żebym nie był gorszy, muszę być lepszy. Znajdę sobie ładniejszą kobietę, którą pochwalę się innym, kupię lepszy samochód od tego, którym jeździ sąsiad, po to by wszyscy mi zazdrościli. W ten sposób znajdę również wielu wrogów. Życząc każdemu dobrze, mamy wokół siebie przyjaciół, jednocześnie wszystko, co najlepsze zaczyna napływać do naszego życia.

Nieograniczone zasoby

Wyobraź sobie, że to co masz w swoim życiu, jest ściśle związane z twoim umysłem. Wszelkie myśli, które oczerniają osobę, która posiada coś, czego pożądasz, są dla ciebie szkodliwe. Pielęgnując je robisz sobie niedźwiedzią przysługę. Zastanów się, czy nie zdarza ci się myśleć: jest ładna i młoda, na pewno go nie kocha, tylko patrzy na grubość jego portfela, żeby mieć pieniądze trzeba kraść, dobrą pracę można dostać tylko po znajomości, a może masz jakieś inne myśli które odgradzają Cię od tego, czego byś chciał doświadczać? Pamiętaj, nie staraj się zabrać komuś tego, co ma. Zaproś do swojego życia miłość i dobrobyt. Niech manifestują się w najodpowiedniejszy dla ciebie sposób w najlepszym czasie dla twojego rozwoju. Dostatek jest jednym z przejawów miłości. ❤️

Recommended
Nasze lekcje na temat lęku dobiegają końca. W ostatnim czasie…