Dla mnie to jedna z piękniejszych lekcji miłości, choć musi zostać prawidłowo zrozumiana. Tytułowe dawanie wszystkiego nie odnosi się do świata zewnętrznego, a wewnętrznego – do umysłu i serca – tego jak w swoim duchu reagujemy, jakie uczucia i myśli wybieramy.

Wybierając Miłość za swojego życiowego przewodnika po prostu postanawiamy dzielić się miłującymi myślami, radością, pogodą ducha i decydujemy się odpowiadać wewnętrznym stanem miłości niezależnie od tego co dzieje się na zewnątrz nas. Nadal, gdy konfrontując się z jakąś sytuacją w świecie podejmujemy odpowiednie kroki, które są niezbędne w danej sytuacji, ale robimy to z pomocą miłości i w jej duchu. To przeobraża nas wewnętrznie i najczęściej (choć nie zawsze) wpływa na zewnętrzne okoliczności.

Idealną maksymą opisującą takie podejście są te słowa:


?MISTRZEM JEST TEN, KTO W KAŻDEJ SYTUACJI, KAŻDEJ RELACJI, KAŻDYM DOŚWIADCZENIU, ZAWSZE ZDOBYWA SIĘ NA TAKĄ SAMĄ ODPOWIEDŹ, A JEST NIĄ MIŁOŚĆ

I wiesz co? Czym więcej będziesz dawał miłości, tym więcej będziesz jej sam doświadczał. To uniwersalne prawo umysłu (więcej praw umysłu w lekcji 7: https://goo.gl/ipEhqG ) mówiące, że możesz dawać jedynie, to co sam masz. Dla twojego umysłu oznacza to, że czym więcej dajesz, tym więcej musisz tego mieć – i on Ci tego dostarczy, wewnętrznie i przez zewnętrzne sprzyjające „przypadkowe” zbiegi okoliczności.

?ĆWICZENIE?

Jeśli nie czujesz w sobie miłości lub uważasz, że jest jej zbyt mało, to obdarz ją kogoś bezinteresownie i sprawdź co się stanie. Możesz ją wyrazić na wiele sposobów – mówiąc komuś o tym, że jesteś wdzięczny, za to, że jest i, że ją kochasz (możesz równie dobrze, to zrobić w swoich myślach, po prostu przywołaj obraz bliskiej Ci osoby i wyraź jej swoje podziękowania i wdzięczność za to, że jest. Możesz to zrobić z kilkoma osobami), uśmiechając się kilka razy dziennie do kogoś, wręczając coś komuś, przytulając kogoś lub chociaż będąc z kimś fizycznie przez chwile itd. (więcej sposobów ofiarowywania miłości znajdziesz w lekcji 7: https://goo.gl/ipEhqG ). Jak powiedzieliśmy na początku nie jest ważne, co robisz, ale z jaką intencją i wewnętrzną postawą.

Możesz też zapytać sam siebie „co sprawiłoby, że sam poczułbym się kochany?” i zrób to dla kogoś innego. EFEKT?GWARANTOWANY, a czym częściej stosowane, tym efekt silniejszy, a napływ miłości większy, intensywniejszy, trwały, silny, namacalny i wtedy „miłość przeradza się w miłowanie, które stopniowo staje się coraz intensywniejsze, niewybierające i radosne. Nadchodzi czas, kiedy „zakochujemy” się we wszystkim i w każdym, kogo spotkamy.”

(Cytat pochodzi z książki Oko w oko z Jaźnią, którą serdecznie polecamy, dostępna tu:https://goo.gl/z77l0Z )???

 

 

Recommended
Dzieci od najmłodszych lat uczą się zachowań, które pozwalają im…