Gdy Miłość staje się twoją wewnętrzną wartością, twoim codziennym nawykiem, stałym wyborem i niezmienną odpowiedzią niezależnie od sytuacji, to nic z zewnątrz nie może mieć na Ciebie wpływu.

Jeśli nic, co wydarza się w świecie zewnętrznym nie może wpłynąć na to jak się czujesz – bo wybrałeś patrzenie oczyma miłości, nagle zaczynasz zdawać sobie sprawę, że nic nie może zakłócić twojego wewnętrznego spokoju.
I ten stan staje się potężnym motywatorem, do wybierania Miłości coraz częściej, ponieważ pokój umysłu, to wielka rzecz. Sytuacje, które dotychczas były dla Ciebie trudne emocjonalnie, już takie nie są lub stają się coraz mniej stresogenne.

Czym więcej takich chwil, tym więcej czujesz w sobie także radości stając się bardziej uważnym i dostrzegającym, to co wcześniej było dla Ciebie schowane pod płaszczem silnych emocji lęku, złości, stresu, zazdrości czy innych niekomfortowych uczuć. W tych stanach Twoje ciało jest napięte, często zalewane kortyzolem, świadomość zawężona, umysł pełen niepokojących myśli o przeszłości i przyszłości. W takim stanie ma miejsca na radość i szczęście.

Gdy jednak Miłość staje się twoim fundamentem i nawykiem (Więcej w lekcji 11: https://goo.gl/vXk4Os ) stajesz się odprężony, zakotwiczony w teraźniejszości, ciało staje się rozluźnione, a ty masz więcej energii do konfrontowania się z wyzwaniami dnia codziennego, które choć wymagają wysiłku, to już na Ciebie nie wpływają.

ZASTANÓW SIĘ Jakbyś się czuł i jakbyś się zachowywał wiedząc, że nic z zewnątrz nie może w żaden sposób na ciebie wpłynąć? Czy jeśli nic z zewnątrz nie miałoby wpływu na to jak się czujesz, to czy spokój umysłu, radość i szczęście nie pojawiałyby się naturalnie same z siebie?

 

 

 

(Visited 277 times, 1 visits today)

Bartłomiej Raczkowski

Na co dzień korzystam z wyuczonych narzędzi psychologicznych i duchowych, by skutecznie uwalniać się od swoich ograniczeń i pomagać w tym innym. Jako wykształcony trener osobowości, terapeuta psychologiczny, life coach i uczestnik wielu psychologicznych kursów poznałem i opanowałem dziesiątki technik pracy z umysłem. Natomiast jako student metafizycznego kursu bezwarunkowej miłości, praktyk medytacji, uczestnik kursów duchowego rozwoju, pasjonat duchowej literatury, poznałem i wciąż poznaję techniki pracy na najgłębszych poziomach umysłu, których nie zawaham się użyć 🙂 ?

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
  Zachowanie "matki Polki" jest przejawem miłości dopóki wszystko, co…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: