Dzisiejsza lekcja rozwija wczorajszą myśl. To jak widzisz świat zawsze jest subiektywne i zależy tylko i wyłącznie od tego na jakim poziomie wibracyjnym, na jakim poziomie świadomości lub poziomie postrzegania (wszystkie te pojęcia oznaczają to samo) się znajdujesz, a znajdujesz się na takim jaki wybrałeś, choć zazwyczaj robisz to nieświadomie poprzez wiele czynników które na to wpłynęły, np. ta a nie inna rodzina w której się wychowałeś. Twoje przekonania i myśli o świecie powodują określone emocje i doświadczenie przez które wzmacnia się twój światopogląd i poziom świadomości na którym się znajdujesz myśląc „no tak, taki jest świat”. Ale jest taki tylko dlatego, że w taki wierzysz, a wszystko dopasowuje się do tego, by te myślenie potwierdzić.

Jeśli więc Twoje myśli są pełne apatii, żalu czy smutku, tak właśnie będziesz się czuł i nieświadomie będziesz wyszukiwał w każdym zdarzeniu dowodów potwierdzających twoje postrzeganie. Jeśli wybierzesz myśli z poziomu pożądania wszędzie będziesz widział obiekty, których pragniesz i które „musisz” zdobyć. Na poziomie dumy będziesz myślał, że pozjadałeś wszystkie rozumy i zgodnie ze swoim postrzeganiem będziesz miał potrzebę udowadniania temu wszystkim. Na poziomie odwagi wybierając myśli pełne mocy, zaangażowania, dążenia do celów, z poczuciem własnej wartości tam, gdzie ten na poziomie apatii widział stratę lub beznadzieję, na tym poziomie będzie widział możliwości które wykorzysta, by osiągnąć cel i sukces. Na poziomie akceptacji może powiedzieć „ok, stało się”, wyciągnę wnioski i pójdę dalej.

Każdy poziom to wybór pola wibracji (świadomości), którego każdy dokonuje w każdej chwili. Sytuacja może być ta sama, a 10 różnych osób na różnych poziomach postrzeże, doświadczy i zadziała w zupełnie inny sposób. A to działanie z kolei napędzi kolejne myśli i wzmocni poziom na którym się znajdujesz.

?Tak jak możesz wybrać każdy z opisanych poziomów postrzegania, tak samo MOŻESZ WYBRAĆ POZIOM ŚWIADOMOŚCI MIŁOŚCI! ?

 

Wybieraj myśli pełne miłości w każdej chwili, a diametralnie zmieni się twoje postrzeganie, emocje i doświadczenie. Nie stanie się to jednak od razu i mało prawdopodobne byś od razu umiał w każdej sytuacji kierować się miłością jeśli przez większość życia wybierałeś myśli z innych poziomów. Potrzeba pracy, by ta postawa stała się nawykiem. Zacznij od małych kroków. Daj codziennie z siebie tyle ile możesz. Postanów pamiętać (Przeczytaj więcej o wyborze w lekcji 3: https://goo.gl/HqajC6 ) o miłości, a jak zapomnisz, to w porządku (bo zapomnisz), zauważ to i postanów raz jeszcze. Już jedna reakcja pełna miłości w ciągu dnia, to krok do przodu, który da zauważalne efekty. Czym jednak częściej będziesz ćwiczył, tym łatwiej będzie Ci to przychodzić.

 

A jak jest teraz? Z jakiego poziomu wybierasz najczęściej myśli, jak się wtedy czujesz i co robisz?

Zastanów się też jakby zmieniały się te sytuacje, gdybyś w zamian wybrał myśli pełne miłości, współczucia i przebaczenia?

 

 

(Visited 257 times, 1 visits today)

Bartłomiej Raczkowski

Na co dzień korzystam z wyuczonych narzędzi psychologicznych i duchowych, by skutecznie uwalniać się od swoich ograniczeń i pomagać w tym innym. Jako wykształcony trener osobowości, terapeuta psychologiczny, life coach i uczestnik wielu psychologicznych kursów poznałem i opanowałem dziesiątki technik pracy z umysłem. Natomiast jako student metafizycznego kursu bezwarunkowej miłości, praktyk medytacji, uczestnik kursów duchowego rozwoju, pasjonat duchowej literatury, poznałem i wciąż poznaję techniki pracy na najgłębszych poziomach umysłu, których nie zawaham się użyć 🙂 ?

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
  To proste. Robi się to poprzez jej wybór w…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: