Cała obecna sytuacja w której się znajdujesz, wszystko co robisz, czujesz, co słyszysz, widzisz, smakujesz i wąchasz jest twoim polem możliwości ćwiczenia miłości i zapewniam cię, zawsze jest do tego idealna.

Choć możesz powiedzieć, że to niemożliwe, że przecież właśnie chcesz uciec od emocji które właśnie czujesz lub za wszelką cenę pozbyć się swojego problemu lub chciałbyś znajdować się gdzie indziej i najlepiej z kimś innym, by móc w końcu odetchnąć, to jednak muszę cię rozczarować. Dopóki będziesz jedynie pragnął zmiany sytuacji w której się znajdujesz, dopóty będziesz ją jedynie wzmacniał, ponieważ wytwarzasz psychologiczny opór, którego zasadą jest zatrzymywanie, a nawet powiększanie tego czego nie chcesz. Ujmując rzecz inaczej można powiedzieć o zasadzie rezonansu – jeśli w umyśle utrzymujesz pragnienie czegoś (np. pozbycia się emocji czy rozwiązania problemu), to dla niego wskazówka, by dać Ci tego więcej (Przeczytaj o zasadach funkcjonowania umysłu w lekcji 7: https://goo.gl/ipEhqG ) – i dostajesz więcej tego przed czym się opierasz i co pragniesz zmienić.

 

?Idąc za słowami T. Golasa: „Wszystko, co się manifestuje w naszej rzeczywistości, pojawia się dlatego, że nie chcieliśmy tego zaakceptować. Chociaż ciężko jest nam w to uwierzyć, drogą wyjścia nie jest dalszy opór (…), lecz GOTOWOŚĆ ZAAKCEPTOWANIA TEGO, CO JEST CZYLI KRÓTKO MÓWIĄC, POKOCHANIE TEGO”.?


Z czymkolwiek teraz się zmagasz zaakceptuj to, otul swoją miłością, przytul do siebie.

 

Jeśli to zrobisz, a pojawią się inne negatywne emocje, jak niezgoda na akceptacje, bunt, niechęć, odrzucenie itp., to w porządku. Pogratuluj sobie za szczerość i wykorzystaj to, co się pojawiło w swoim ćwiczeniu. Akceptacja w tym wypadku oznacza pokochanie swojego buntu, niechęci, złości i innych uczuć, które się pojawiły, bo (teraz zdradzę sekret):

 

TAK NAPRAWDĘ NIGDY NIE CHODZI O OBIEKT TWOJEJ MIŁOŚCI I AKCEPTACJI. CHODZI O CIEBIE, O ZMIANĘ TWOJEGO POZIOMU WIBRACJI I POSTRZEGANIA SAMEGO SIEBIE

(Visited 157 times, 1 visits today)

Bartłomiej Raczkowski

Na co dzień korzystam z wyuczonych narzędzi psychologicznych i duchowych, by skutecznie uwalniać się od swoich ograniczeń i pomagać w tym innym. Jako wykształcony trener osobowości, terapeuta psychologiczny, life coach i uczestnik wielu psychologicznych kursów poznałem i opanowałem dziesiątki technik pracy z umysłem. Natomiast jako student metafizycznego kursu bezwarunkowej miłości, praktyk medytacji, uczestnik kursów duchowego rozwoju, pasjonat duchowej literatury, poznałem i wciąż poznaję techniki pracy na najgłębszych poziomach umysłu, których nie zawaham się użyć 🙂 ?

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
  Mam dobrą wiadomość. W tej chwili masz nieograniczony dostęp…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: