Katie Byron, znana i ceniona orędowniczka prawdy i miłości pisze: „Kiedy nie kochasz drugiej osoby, cierpisz, ponieważ sam jesteś miłością. A nie możesz zmusić się do tego! Nie da się pokochać kogoś na siłę. LECZ GDY POKOCHASZ SIEBIE, AUTOMATYCZNIE POKOCHASZ DRUGIEGO CZŁOWIEKA. Nie potrafiłbyś go nie kochać. Nie możesz się zmusić, by nas nie kochać, tak samo jak nie możesz się zmusić, by nas pokochać”.

Miłość zawsze zaczyna się w Tobie, i do samego siebie. To tam ma swoje źródło, a gdy jest zamknięte to jesteś chwilowo niezdolny do kochania, jesteś także zamknięty na możliwość otrzymywania miłości od drugiej osoby.

 

Jedynym sposobem na to, by kochać innych i być kochanym przez innych jest w pełni POKOCHAĆ SAMEGO SIEBIE!

 

Kiedy kochasz samego siebie, wtedy obejmujesz tą energią dużą przestrzeń wokół siebie i na nią wpływasz. To jest prawdziwy sens i wpływ Miłości. Gdy jesteś nią przepełniony, to ona niezauważalnie oddziałuje na wszystko co znajduje się w jej zasięgu i to subtelnie przemienia. Przemiana jednak zawsze zaczyna się od tego, kto tą miłość zaczął rozbudzać.

?Postanów wiec dziś rozbudzić w sobie miłość i kochać siebie. Tak po prostu. Miłość nie potrzebuje warunków. I sprawdź jak to wpłynie na Twój dzień, na Twoje uczucia, samopoczucie i subtelnie na innych ludzi.?

 

Ćwiczenie

Zrób też poniższe ćwiczenie. Najlepiej rób je codziennie przez jakiś czas, by wyciągnąć z niego jak najwięcej korzyści. Ćwiczenie ma na celu docenienie i pokochanie samego siebie. Choć na początku może wydawać się dla niektórych bardzo trudne, postanów, że będziesz je robić przez minimum tydzień, rano i wieczorem. Ono naprawdę może znacząco zmienić Twój poziom wibracji, akceptacji i miłości.

? Stojąc przed lustrem, uśmiechnij się do siebie i spojrzyj sobie łagodnie w oczy mówiąc na głos: KOCHAM CIĘ (powiedz swoje imię)… bądź przez chwile świadomy i uważny swoich uczuć które się pojawiły i je też otul miłością… po czym przez 3 minuty mów sobie na głos komplementy i miłe rzeczy, możesz np. powiedzieć: „ładnie się dziś ubrałem”, „mam ładne oczy”, „jestem naprawdę świetnym facetem”, „jestem dumny z tego, że robię to ćwiczenie”, „świetnie sobie dziś poradziłam z tym klientem w pracy”, „jestem wdzięczna za to, że mam tylu przyjaciół” itd. Itd.

Pamiętaj! Powtarzaj to ćwiczenie przez minimum tydzień. Jednak już od pierwszego dnia bądź uważny i świadomy tego co się zmienia, zarówno w Twoim wnętrzu jak i w najbliższym otoczeniu.
_____
Życzymy dnia pełnego miłości

? Jeśli podobała Ci się lekcja daj nam lajka i udostępnij post dla innych. Dziękujemy

 

(Visited 309 times, 1 visits today)

Bartłomiej Raczkowski

Na co dzień korzystam z wyuczonych narzędzi psychologicznych i duchowych, by skutecznie uwalniać się od swoich ograniczeń i pomagać w tym innym. Jako wykształcony trener osobowości, terapeuta psychologiczny, life coach i uczestnik wielu psychologicznych kursów poznałem i opanowałem dziesiątki technik pracy z umysłem. Natomiast jako student metafizycznego kursu bezwarunkowej miłości, praktyk medytacji, uczestnik kursów duchowego rozwoju, pasjonat duchowej literatury, poznałem i wciąż poznaję techniki pracy na najgłębszych poziomach umysłu, których nie zawaham się użyć 🙂 ?

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
  Cała obecna sytuacja w której się znajdujesz, wszystko co…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: