Nie musisz od razu wszystkiego zmienić. Nie musisz w tej chwili kochać bezgranicznie wszystkiego i wszystkich. I co najważniejsze nie musisz się za nic obwiniać. Samo podjęcie decyzji o dążeniu do miłości bezwarunkowej jest ogromnym krokiem naprzód. Na początku, idea pokochania wrogów, znienawidzonych cech, czy sytuacji może wydawać się abstrakcyjna, zacznij zmianę od małych rzeczy.

Astronautka Sally Ride rzekła: “Wszystkie przygody, zwłaszcza wyprawy w nowe tereny, są straszne”.

 

Każda chęć zmiany naszego postępowania, jest dla umysłu nową wyprawą. Nawet tak wzniosłe postępowanie, jak dążenie do miłości bezwarunkowej, może być okryte lękiem. Nie wierzysz? Chcąc diametralnie zmienić swoje położenie narażasz się na “wyprawę w kosmos”. Żyjąc nieświadomie przez lata gromadzimy w sobie pokłady winy, lęku, agresji i żalu. Nastał czas na konfrontację z nimi

Dajmy sobie czas oraz przestrzeń do zmiany. Można do tego zastosować Kaizen – filozofię z Kraju Kwitnącej Wiśni. Małymi krokami osiągniesz wybrany cel. Zaczniesz odczuwać bezwarunkową miłość. Staniesz się bezwarunkową miłością. Zanim to jednak nastąpi, zwracaj uwagę na prozaiczne sytuacje w domu, czy w pracy. Powoli wprowadzaj zmiany. To przeprogramuje Twój umysł i wielkie czyny staną się możliwe.

 

“Żaden akt dobroci, choćby najmniejszy nigdy nie idzie na marne” – Ezop, “Lew i mysz”.

 

 

Wybieraj Miłość

Wybierz miłość w prostej sytuacji.  Obdarz kogoś uśmiechem.  Spójrz sprzedawcy w oczy mówiąc dziękuję. Życząc “miłego dnia”, patrz na daną osobę, a Twoje słowa niech płyną z serca. Nawet mówiąc dzień dobry możesz podarować miłość.

Dostrzeż prostą rzecz, która się powtarza i zachowaj się inaczej niż zwykle. Na pewno coś Ci przychodzi na myśl. Jako przykład mogę podać reakcję dotyczącą prozaicznego problemu jakim jest zostawianie brudnych skarpetek w nieodpowiednim miejscu przez dziecko. Jeśli dotychczas ta sytuacja wywoływała u Ciebie napięcie i irytację, postanów że zareagujesz inaczej. Powiedz to samo do dziecka co zazwyczaj w tej sytuacji, jednak zupełnie z inną energią. Niech Twoje słowa będą odzwierciedleniem spokoju i miłości. Być może dziecko wypełni Twoje polecenie, może nie. Ale, czy nic się nie zmieni? Ty się zmienisz, a to dopiero początek

 

(Visited 268 times, 1 visits today)

Agnieszka Salwa

Jestem miłośniczką rozwoju osobistego. Moje wpisy na blogu nawiązują do psychologii, parapsychologii oraz duchowości. Pragnę dzielić się swoim punktem widzenia, podważać przekonania, inspirować. Wzrost świadomości sprawi, że nasz świat stanie się jeszcze piękniejszy ❤️??

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
  Katie Byron, znana i ceniona orędowniczka prawdy i miłości…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: