Rano…

Codziennie rano, gdy tylko się przebudzisz skieruj łagodnie swoją uwagę na Miłość.  Niezależnie od tego, co ci się śniło, o czym myślałeś lub co czułeś – skieruj na to Miłość i pozwól by się w niej rozpłynęły. Powtórz powoli i delikatnie kilka razy w myślach słowo MIŁOŚĆ i pozwól jej przeniknąć przez całe twoje ciało wypełniając wszystkie jej komórki, niech wypełni cały twój umysł, na koniec wyobraź sobie jak twoje serce napełniane jest wybranym przez ciebie kolorem symbolizującym Miłość. Niech wszystko to dzieje się powoli i w swoim tempie, niczego nie wymuszaj, poddaj się tej rosnącej energii i podążaj za nią nie próbując jej kontrolować. Gdy próbujesz kontrolować, to blokujesz Miłość. Tylko poddanie się jej pozwoli na jej wzrost i przepływ.

Następnie powtórz jeszcze kilka razy to słowo i niech pojawią się w umyśle swobodne skojarzenia związane z miłością, które tylko ją wzmocnią i spotęgują. Pobądź w tym stanie przez jakiś czas. Sprawdź jak się czujesz na takim poziomie energetycznym.

Będąc cały czas w tym stanie możesz wyobrazić sobie kilka sytuacji które jak myślisz mogą pojawić się w tym dniu, spraw do załatwienia, przewidzianej pracy itp. Rób to jednak będąc cały czas w stanie Miłości i zobacz jak zmienia się twoje postrzeganie tych sytuacji. To sprawi, że zakotwiczysz w sobie ten stan i potem w ciągu dnia dużo łatwiej będzie Ci zareagować miłością, gdy się pojawią.

Wyobraź też sobie różnych ludzi, zarówno tych, których bardzo lubisz jak i tych, do których nie czujesz sympatii, a nawet tych, których nie cierpisz lub których się boisz. Każdą z tych osób po kolei obdarz swoją Miłością. Otul ich nią. Jak pojawi się opór lub inne nieprzyjemne emocje, np. niechęć, to i je obdarz delikatnie Miłością. Każdy i wszystko zasługuje na Miłość. Nie odmawiaj jej nikomu, tym bardziej jak już wykazaliśmy w poprzednich lekcjach, nigdy nie chodzi o obiekt miłości, tylko o Ciebie samego – zawsze, gdy otulasz innych Miłością, tak naprawdę obdarzasz nią siebie!

 

I wieczorem…

Wieczorem, przed zaśnięciem powtórz ćwiczenie. Tym razem jednak dokonaj przeglądu minionego dnia i otocz miłością wszystkie wydarzenia, które nie poszły po Twojej myśli, były trudne lub pełne negatywnych emocji. Masz okazje teraz uwolnić się od nich otaczając je Miłością, nie dlatego, że je kochasz, tylko dlatego, że wiesz, że tylko Miłość może Cię od nich uwolnić. Gdy to zrobisz poczujesz się dużo lżej i szybciej zaśniesz. Zaśnij z Miłością w sercu.

 

“Miłość jest ścieżką do boskiego ogrodu, zatem – zaczynaj dzień miłością, przeżywaj dzień z miłością, napełniaj dzień miłością, kończ dzień miłością.” – Sai Ram

 

 

(Visited 280 times, 1 visits today)

Bartłomiej Raczkowski

Na co dzień korzystam z wyuczonych narzędzi psychologicznych i duchowych, by skutecznie uwalniać się od swoich ograniczeń i pomagać w tym innym. Jako wykształcony trener osobowości, terapeuta psychologiczny, life coach i uczestnik wielu psychologicznych kursów poznałem i opanowałem dziesiątki technik pracy z umysłem. Natomiast jako student metafizycznego kursu bezwarunkowej miłości, praktyk medytacji, uczestnik kursów duchowego rozwoju, pasjonat duchowej literatury, poznałem i wciąż poznaję techniki pracy na najgłębszych poziomach umysłu, których nie zawaham się użyć 🙂 ?

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
  Nie musisz od razu wszystkiego zmienić. Nie musisz w…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: