Mijanie się z prawdą oraz półprawda towarzyszą ludzkości od zarania dziejów. Kłamstwo jest drogą do poczucia winy (jednego z najniższych  poziomów świadomości). Za każdym razem, gdy okłamujemy innych, okłamujemy samych siebie, a tym samym narażamy się na nieprzyjemne konsekwencje w postaci słabego samopoczucia, czy też choroby. Oszukując innych, istnieje duże prawdopodobieństwo, że sami zostaniemy oszukani. Świat staje się z czasem coraz bardziej nieprzyjazny. Trzeba się strzec na każdym kroku, by nie zostać oszukanym. To co widzimy i czego doświadczamy jest odzwierciedleniem naszych myśli i przekonań. Im wcześniej to zrozumiesz, tym szybciej zmienisz swoje życie.

Kłamstwo to lekcja nie tylko dla tego, który kłamie. Kłamliwe osoby zagoszczą w Twoim świecie, jeżeli nienawidzisz kłamstwa. Gdy potępiasz ludzi, którzy kłamią, może się okazać, że większość bliskich osób, nie mówi prawdy. Źródło Twojej nienawiści jest przyciągane do Twojego życia w coraz większych ilościach, narażasz się na ciągłe odczuwanie negatywnych emocji i dyskomfortu.

Jeżeli świat jest odbiciem naszego wnętrza, czy możemy kogoś okłamać lub czy ktoś może okłamać nas? Gdy ktoś Cię okłamuje przebacz Mu i zaakceptuj Go takiego jakim jest. On tylko odgrywa rolę, która pomaga Ci w uzmysłowieniu, co kryje się w Twojej nieświadomości. Dzięki przebaczeniu uwolnisz się. Miłość będzie Cię wspierać. Bądź łagodny i miłujący a zamienisz swoją rzeczywistość.

Kłamstwo przysłania miłość, burzy zaufanie, nie zostawia miejsca na otwartość. Niczym ciemne chmury zasłania ciepło ze źródła miłości. Życie w prawdzie jest znacznie prostsze. Mimo wszystko nie potępiaj kłamstwa. Otwórz serce i przyjmij je z miłością. Kłamstwo się rozpłynie. Odtąd za każdym razem, gdy w Twoim otoczeniu pojawi się ktoś kto kłamie, poczujesz w sercu miłość – akceptującą i wspierającą energię podnoszącą wibracje.

Recommended
Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego podobają Ci się określone typy…