Zazdrość czyni ślepym. Jest bardzo destrukcyjna. Pojawia się po raz pierwszy we wczesnych latach dzieciństwa. Gdy rodzą się kolejne dzieci, te które przyszły na świat jako pierwsze odczuwają stratę w postaci braku pełnej uwagi bliskich. Niektóre maluchy mogą czuć się gorsze i mniej kochane. Zwykle niesłusznie. Jedynacy poznają uczucie zazdrości w przedszkolu. “Chcę tą zabawkę, którą Ty teraz masz. Tą i żadnej innej”.

Nikt nie jest gorszy. Każdy jest równie waży. Wszyscy jesteśmy godni miłości. Wystarczy dla każdego. Miłość może pochodzić od różnych osób. Skupiając się tylko na jednej, wymagając od Niej miłości stajemy się zaborczy. Z powodu braku odczuwania własnej miłości, chcielibyśmy ją uzyskać od niej. Pragniemy jej uwagi i aprobaty. Potwierdzenia, że jesteśmy jedyni i najważniejsi. Gdy nie otrzymujemy tego, co byśmy chcieli, stajemy się nieszczęśliwi. Czasami wybrana przez nas osoba nie potrafi okazywać nam miłości w takiej formie, jak sobie życzymy, bądź nie sprawia Jej to radości. Należy to zrozumieć i uszanować.

Zazdrosnym można być o przedmioty, koleżanki, partnera, związek, ciało, szczęście, miłość – dosłownie o wszystko. Dopóki nie zaczniemy doceniać tego co mamy trawa u sąsiada będzie zawsze bardziej zielona. Należy wziąć odpowiedzialność za to co nas spotyka. Pamiętajmy o jednej rzeczy. Wszelkie zasoby są nieskończone. Jeżeli chcesz wyglądać lepiej, zacznij chodzić na siłownię i zdrowo się odżywiaj. Jeżeli chcesz nabyć jakiś przedmiot, zaproś go z miłością do swojego życia i zmierzaj z determinacją do celu. Dawaj z siebie 100%, by go osiągnąć. Jeżeli chcesz stworzyć udany związek zastanów się w jaki sposób możesz sprawić, by życie z Tobą było dla bliskiego wspanialsze, niż to w którym Ciebie nie ma. Wszystko jest w Twoich rękach.

Obdarz świat miłością.

Dawaj innym wolność.

To co dajesz – wraca. Co posiejesz, z tego zbierzesz plony.

 

 

 

(Visited 626 times, 1 visits today)

Agnieszka Salwa

Jestem miłośniczką rozwoju osobistego. Moje wpisy na blogu nawiązują do psychologii, parapsychologii oraz duchowości. Pragnę dzielić się swoim punktem widzenia, podważać przekonania, inspirować. Wzrost świadomości sprawi, że nasz świat stanie się jeszcze piękniejszy ❤️

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
  Mijanie się z prawdą oraz półprawda towarzyszą ludzkości od…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: