Choć w ostatnim tygodniu opisaliśmy 6 najczęściej spotykanych przeszkód na drodze do Miłości, to jest ich zdecydowanie więcej. Nie zawsze wszystkie się pojawiają, zazwyczaj konkretna osoba jest uwarunkowana kilkoma przeszkodami, które są dla niej najtrudniejsze, co stanowi kamień węgielny w uświadomieniu sobie, że już jest Miłością, która wypełnia całe serce, ciało, umysł i duszę J Te przeszkody staja się najważniejszymi lekcjami w życiu, których trzeba się nauczyć, przepracować i ostatecznie rozpuścić w świadomości Miłości – wtedy życie staje się dużo łatwiejsze, radośniejsze, umysł spokojniejszy, a uczucie szczęścia nie jest już zależne od niczego z zewnątrz.

W różnych okresach życia mogą pojawić się różne przeszkody więc warto zawczasu je znać, by móc je rozpoznać i zamiast się im opierać, uciekać od nich lub z nimi walczyć, po prostu przyjrzeć się im z Miłością, zobaczyć dlaczego się pojawiły, wyciągnąć lekcje i pozwolić im odejść.

Dlatego teraz bardzo krótko opiszemy 12 takich przeszkód. Jest to lista zaczerpnięta z książki, którą serdecznie polecamy – „Przestań cierpieć – zacznij kochać” autorstwa W. Ablass’a. Tak więc jeśli będziesz chciał zapoznać się z dokładnymi opisami tych przeszkód, i nie tylko, bo cała książka traktuje także o rozbudzaniu Miłości w sobie, czego i my uczymy, to zdecydowanie powinieneś po nią sięgnąć. LISTE SKLEPÓW Z KSIĄŻKĄ W ATRAKCYJNYCH CENACH ZNAJDZIESZ NA KOŃCU WPISU.

1. Uwarunkowany umysł

To Twoje przekonania, myśli i wyobrażenia o tym jak powinna wyglądać dana sytuacja, osoba lub miejsce, żebyś mógł je pokochać. Stawiasz warunek rzeczywistości, który musi przez nią zostać spełniony, byś Ty mógł uznać, że teraz możesz być szczęśliwy.  Niestety jest to fatalne w skutkach przeświadczenie odbierające Ci dostęp do bezwarunkowego szczęścia i Miłości, którą masz w sobie.

2. Religijność opuszczająca swoje centrum

Mowa tutaj o uzależnianiu się od autorytetów religijnych i filozoficznych, wypaczania nauk powstałych na przestrzeni tysięcy lat, przywiązywanie się do zewnętrznych rytuałów mających dostarczyć Ci coś z zewnątrz i ogólne spłaszczenie religijności, duchowości i filozofii do poziomu nakazów tego jak masz się zachowywać, tymczasem rdzeń, centrum każdej większej i uznanej religii czy filozofii jest taki sam – Miłość do siebie i swojego bliźniego.

3. Różne rodzaje fundamentalizmu

Przeszkoda ta połączona jest często z poprzednią. Fundamentalizm zakłada, że jest tylko jedna droga, jeden kościół, jedna księga, a wszystko inne jest godne potępienia. Choć nie ma nic złego w byciu wiernym jednej ścieżce, to wykluczanie innych jest zaprzeczeniem ducha Miłości, który łączy, a nie dzieli. Żadna droga nie ma monopolu na Miłość i Boga, i żadna księga nie jest lepsza od innej.

Jak pisze autor książki:

„Z mojego punktu widzenia korzystanie ze świętych pism ma sens jedynie wtedy, gdy wydestyluje się z nich ducha miłości. Słowa to tylko nośnik ducha. Słowa są jak skorupka orzecha, którą musisz rozbić, żeby dostać się do jądra owocu. Jeśli tego nie zrobisz, połamiesz sobie na niej zęby. A przy tym sam staniesz się twardy. Stajemy się tym, co jemy”.

4. Przestarzałe poglądy na temat seksu

Tłumienie seksualności absorbuje naszą świadomość, dręczy ją i ciemięży. Im bardziej wstydzimy się  (Przeczytaj o poczuciu winy w Lekcji 26)  i wypieramy energię seksualną, który każdy ma i która jest naturalnym przejawem bycia człowiekiem, tym bardziej blokujemy się na przejaw Miłości w nas.  Zaakceptuj swoją seksualność, swoje skłonności, potrzeby, reakcje emocjonalne i fizyczne, one nie są ani błędne, ani prawidłowe – po prostu są jakie są i każdy je ma.

5. Niesprawiedliwość na świecie

Codziennie w wiadomościach słyszysz o morderstwach, gwałtach, głodujących ludziach, kataklizmach, biedzie, wojnach, tragicznych wypadkach itd. Czy w obliczu takiego cierpienia da się pozostać w Miłości? I jak to w ogóle osiągnąć? Można to zrobić mając świadomość, że wszyscy jesteśmy sami odpowiedzialni za swój los i tak naprawdę nie ma niesprawiedliwości na świecie, choć tak może się wydawać z ograniczonego punktu widzenia (Przeczytaj więcej o ocenie w Lekcji 24).

Zacytujmy T. Golasa, który opisuje przyczyny naszego obecnego stanu następująco:

“Zapewne wielu z nas nie lubi tego miejsca we wszechświecie, gdzie teraz się znajduje, ale wszyscy możemy mieć pewność, że znaleźliśmy się tu na mocy naszej własnej decyzji, by rozszerzać się w miłości lub by się od niej odwrócić. Twój rozum, twoje ciało, rodzina i społeczeństwo, w jakim żyjesz, okres historyczny, w jakim się urodziłeś, to i wiele więcej zostało zdeterminowane przez ciebie samego, przez stopień twojego rozszerzenia, przez twoją gotowość do kochania. Nikt cię do niczego nie zmusił. Panuje absolutna sprawiedliwość w doświadczaniu, jakie staje się naszym udziałem w każdej sekundzie każdego dnia”

6. Negatywne wyobrażenia o sensie życia

W przeszkodzie tej zawierają się wszystkie nasze pytania o sens życia – skąd przyszliśmy, po co tutaj jesteśmy i dokąd zmierzamy? I nasze negatywne odpowiedzi na te pytania, bo czy jest choć jedna osoba która zna na nie odpowiedzi?! Pada ich wiele i to jakie wybierzesz zdeterminuje to jak będziesz postrzegał życie. Autor jednak radzi, by porzucić swe poszukiwania sensu życia lub przynajmniej z nich zrezygnować na jakiś czas, a w zamian zacząć wchodzić intensywnie w wibrację Miłości, ponieważ ona doprowadzi się na powrót do samego siebie.

7. Negatywne wyobrażenia o sobie

Jeśli nie szanujesz i nie akceptujesz siebie, brakuje Ci poczucia własnej wartości, gdy czujesz się źle sam ze sobą, czujesz się samotny i opuszczony, to zaczynasz szukać szacunku, uznania i akceptacji u innych. Nic z tego na dłuższą metę jednak tam nie znajdziesz. Jedynym miejscem w którym jest to możliwe, jest Twoje serce.

8. Trudne sytuacje i niepomyślne wydarzenia

Codziennie spotyka nas wiele prozaicznych problemów – stłuczka samochodem, brak pieniędzy na opłacenie czesnego w szkole, nagła choroba, kradzież portfela przez złodzieja, dostanie wysokiego mandatu,  bójka dzieci w szkole itd… Jeśli uważasz, że naturalnym zachowanie w takich sytuacjach jest złość, uraza, smutek czy nawet lęk, to podświadomie podejmujesz decyzje, że te sytuacje zewnętrzne są ważniejsze niż ty sam. Bo co się w Tobie dzieje gdy dopuszczasz się gniewu czy frustracji? Uszkadzasz siebie, blokujesz w sobie Miłość. Pozwalasz sytuacjom zewnętrznym, by robiły szkody w twoim wnętrzu.

9. Blokady emocjonalne

Choć takie emocje jak smutek, rozczarowanie, niechęć, złość, strach, obojętność, zazdrość, rezygnacja czy pożądanie blokują Miłość, gdy się im podda, to jednak mogą też być wykorzystane jako pomosty pomagające podnieść Twój poziom wibracji. Jak to zrobić możesz przeczytać w książce lub naszych lekcjach, w szczególności polecamy lekcje od 15 do 22 w których pisaliśmy o tym jak obudzić w sobie Miłość.

10. Konflikty

To normalne, że konflikty się zdarzają, zarówno miedzy partnerami, dziećmi i rodzicami, przyjaciółmi, współpracownikami, szefem i pracownikiem itd. Wszędzie, gdzie dochodzi do jakiś interakcji, tam jest możliwy konflikt. Dzięki konfliktowi jesteśmy w stanie rozwiązać problemy, rozwijać się i lepiej poznawać. Unikanie więc konfliktu nie byłoby mądre. Istotne natomiast jest w jaki sposób je rozwiązujemy. Z poczuciem Miłości czy w gniewie lub lęku?

11. Niepowodzenie i kompromitacja

Poczucie porażki, stracenia twarzy, negatywna ocena, utrata kontroli, zranienie drugiej osoby obniża bardzo poziom wibracji i emocji. Każdemu jednak może się to zdarzyć. Ważne co robimy po fakcie. Czy obwiniamy siebie lub drugą osobę i pogrążamy się w jeszcze większym wewnętrznym gniewie czy przebaczamy – sobie lub drugiej osobie – w miłości i staramy się rozwiązać sytuację najlepiej jak potrafimy?

12. Nieakceptowanie własnych granic

Żyjemy w czasach w których musimy robić coraz więcej, coraz szybciej, coraz ciężej pokonując coraz więcej naszych ograniczeń, przy okazji często mocno nadwyrężając nasze ciała – czego jesteśmy zazwyczaj świadomi, ale nadwyrężamy także nasze emocje oraz duszę, która także potrzebuje pożywienia (duchowego) i odpoczynku. Gdy jej tego nie zapewniamy, tak samo jak ciało, i dusza powoli zaczyna funkcjonować coraz gorzej, a pamięta – jest domem Miłości, radości i szczęścia, nie dbając o nią, zabijasz w sobie, to co najpiękniejsze.

Zobacz gdzie możesz kupić książkę w dobrej cenie:

Recommended
  Zazdrość czyni ślepym. Jest bardzo destrukcyjna. Pojawia się po…