Czy mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus? Jakie są różnice pomiędzy kobietą i mężczyzną? Przedstawię dla was zarys obu płci.

Yin i Yang idealnie pasują, choć różnią się od siebie. U kobiet i mężczyzn jest podobnie. Różnice mogą wywoływać u parterów skrajne emocje, jednak paradoksalnie to właśnie one przyciągają ich do siebie. Energia męska w połączeniu z energią żeńską, tworzą nową jakość.?

Inna budowa mózgu

U kobiet i mężczyzn dominuje przeciwna półkula mózgowa. Panie mają znacznie lepszą intuicję, są bardziej kreatywne, myślą poprzez przenośnie, doskonale łączą fakty. Mężczyźni natomiast mają lepszą orientację w terenie, ich umysły są logiczne i ustrukturyzowane. Te różnice można zauważyć chociażby we wpisach moich i Bartka. Męska prezentacja miłości może przypominać instrukcję obsługi. Jako przykład mogę podać książkę pt. „Psychologia miłości”, napisaną przez Bogdana Wojciszke. Kobiety ze względu na swoją emocjonalną naturę lubią przekazywać informacje w sposób opisowy. Jeżeli pragniecie porozumieć się w związku, potrzebujecie przede wszystkim wielu rozmów, cierpliwości oraz wzajemnego zrozumienia. Mężczyźni powinni dopytywać, co kobiety mają na myśli, a partnerki cierpliwie wyjaśniać w czym rzecz. Nie należy zamykać się w sobie i mówić: „powinieneś się domyślić”. Jeżeli jesteś kobietą i funkcjonujesz w ten sposób, muszę Cię rozczarować. Prawdopodobnie mężczyzna się nie domyśli…  Tego rodzaju sytuacje prowadzą do irytacji oraz wzajemnego poczucia braku zrozumienia. Mężczyźni są mniej emocjonalni, co nie oznacza, że ich miłość jest słabsza. W inny sposób wyrażają uczucia (poprzez chęć pomocy, pragnienie zapewnienia dóbr partnerce), a także są bardziej stali, potrzebują znacznie więcej czasu na to, by się „odkochać”.

Instynkty mężczyzn i kobiet

Mężczyźni są wzrokowcami. Sam widok kobiety wystarcza do tego, by ich podniecić. Niejednokrotnie instynktownie odwracają się za przechodzącą kobietą, co nie jest równoznaczne z tym że was nie kochają. Jest to intuicyjny odruch, dlatego jeżeli wam się to nie podoba rozmawiajcie o tym, ale bądźcie wyrozumiałe. Niedoświadczony mężczyzna nie wie, że dla kobiety ważny jest dotyk. Chłopak uważa że widok jego ciała w zupełności wystarcza do tego, by podniecić partnerkę, natomiast penis o nadprzyrodzonych możliwościach doprowadzi ją do orgazmu. Niestety w praktyce jest nieco inaczej. O rozwoju seksualnych umiejętności można przeczytać w książce Mantaka Chia.

Mężczyźni uwielbiają rywalizację, dlatego tak chętnie oglądają i uprawiają sport. Od czasu do czasu lubią spotkać się w męskim gronie, bez udziału kobiet, co nie oznacza niechęci do spędzania czasu z partnerką. Nie należy ich zmuszać do wspólnego chodzenia po „ciuszki” lub oglądania komedii romantycznych. Na zakupy, czy do kina możesz wybrać się z przyjaciółką. Jeżeli partner będzie miał życzenie pójdzie z tobą w wybrane miejsce, bądź obejrzy film na który masz ochotę, jednak nie zmuszaj go do tego. Gdy zaczniesz dominować, męskość partnera będzie zanikać. A tego nie chcemy 🙂

Pamiętaj! Kobiety pragną czuć się kochane, piękne i pożądane, natomiast mężczyźni chcą być podziwiani i doceniani. 

Kochajmy się takimi jakimi jesteśmy. Starajmy się siebie zrozumieć, akceptujmy naszą odmienność i szukajmy nici porozumienia. Nie obwiniajmy się, rozmawiajmy o swoich potrzebach. Komunikacja może być trudna, jednak jest niezbędna do stworzenia harmonijnego związku.  ?

Recommended
Zakochanie ma niewiele wspólnego z osobą, która jest obiektem zainteresowania,…