Zastanów się jak często nie zgadzasz się z tym co Cię spotyka. Czy zdarza Ci się narzekać? Czy przeklinasz swój los? Jeżeli nie jesteś zadowolony z tego co masz teraz, niemożliwym staje się osiągnięcie stanu miłości. Umysł będzie pragnął, czegoś innego niż to, co widzi w chwili obecnej.

W życiu raz świeci słońce, raz pada deszcz. Naucz się patrzeć na deszcz z akceptacją i zrozumieniem. Nie opieraj się. Rób jak najlepiej to co do Ciebie należy, ale gdy się rozpada, uśmiechnij się. Wszystko w końcu przeminie.

Przysłowie Chińskie mówi nam o tym, że
?“jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz”. ?

Wszyscy ludzie doświadczają wzlotów i upadków. Ich postrzeganie zależy od towarzyszących każdemu z nas myśli. To one dają początek emocjom. A gdyby tak zrobić inaczej niż dotychczas i pomyśleć: „ok, zgadzam się na to co jest teraz.” Zaprzestanie walki to pierwszy krok do uzyskania wolności. Pogódź się z tym, że wszystko jest takie jakie jest. Nic nie musi się zmienić. Jedyną rzeczą, którą możesz zrobić w chwilach, gdy całkowicie tracisz kontrolę jest poddanie się. Doświadczaj, nie stawiaj oporu, patrz z akceptacją.

Boisz się, że coś może się wydarzyć? Pogódź się z tym. To za czym gonisz przyciągasz równie mocno jak to przed czym uciekasz. Jeśli Twoim celem jest trwałe odczuwanie bezwarunkowej miłości – przestań uciekać. Spotkaj się twarzą w twarz z Twoimi największymi lękami, przebacz wszystko innym i samemu sobie. Gandhi powiedział: „Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” Zaakceptuj świat a wtedy on stanie się bardziej kochający. Kochaj, a ujrzysz zmianę.

 

ĆWICZENIE: ?Obejrzyj komedię “Jestem na tak”  ?

Fragment filmu: https://www.youtube.com/watch?v=VgfpNByXtNI

________________
Jeśli wpis Ci się podobał, to poprosimy łapkę w górę. Będziemy też wdzięczni za udostępnienie