Zastanów się jak często nie zgadzasz się z tym co Cię spotyka. Czy zdarza Ci się narzekać? Czy przeklinasz swój los? Jeżeli nie jesteś zadowolony z tego co masz teraz, niemożliwym staje się osiągnięcie stanu miłości. Umysł będzie pragnął, czegoś innego niż to, co widzi w chwili obecnej.

W życiu raz świeci słońce, raz pada deszcz. Naucz się patrzeć na deszcz z akceptacją i zrozumieniem. Nie opieraj się. Rób jak najlepiej to co do Ciebie należy, ale gdy się rozpada, uśmiechnij się. Wszystko w końcu przeminie.

Przysłowie Chińskie mówi nam o tym, że
?“jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz”. ?

Wszyscy ludzie doświadczają wzlotów i upadków. Ich postrzeganie zależy od towarzyszących każdemu z nas myśli. To one dają początek emocjom. A gdyby tak zrobić inaczej niż dotychczas i pomyśleć: „ok, zgadzam się na to co jest teraz.” Zaprzestanie walki to pierwszy krok do uzyskania wolności. Pogódź się z tym, że wszystko jest takie jakie jest. Nic nie musi się zmienić. Jedyną rzeczą, którą możesz zrobić w chwilach, gdy całkowicie tracisz kontrolę jest poddanie się. Doświadczaj, nie stawiaj oporu, patrz z akceptacją.

Boisz się, że coś może się wydarzyć? Pogódź się z tym. To za czym gonisz przyciągasz równie mocno jak to przed czym uciekasz. Jeśli Twoim celem jest trwałe odczuwanie bezwarunkowej miłości – przestań uciekać. Spotkaj się twarzą w twarz z Twoimi największymi lękami, przebacz wszystko innym i samemu sobie. Gandhi powiedział: „Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” Zaakceptuj świat a wtedy on stanie się bardziej kochający. Kochaj, a ujrzysz zmianę.

 

ĆWICZENIE: ?Obejrzyj komedię “Jestem na tak”  ?

Fragment filmu: https://www.youtube.com/watch?v=VgfpNByXtNI

________________
Jeśli wpis Ci się podobał, to poprosimy łapkę w górę. Będziemy też wdzięczni za udostępnienie

 

 

(Visited 751 times, 1 visits today)

Agnieszka Salwa

Jestem miłośniczką rozwoju osobistego. Moje wpisy na blogu nawiązują do psychologii, parapsychologii oraz duchowości. Pragnę dzielić się swoim punktem widzenia, podważać przekonania, inspirować. Wzrost świadomości sprawi, że nasz świat stanie się jeszcze piękniejszy ❤️

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
  „Miłość jest błędnie brana za emocję; tak naprawdę jest…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: