Wiosna to piękny czas do wprowadzenia w życie nowych idei. Nim przyjdzie “nowe”, warto zrobić w swoim życiu nieco przestrzeni dla tego, co ma dopiero nadejść. Sprzątnij to, co niepotrzebne, pożegnaj rzeczy, które przestały być użyteczne. Wiosenna aura sprzyja podejmowaniu nowych aktywności. Wykorzystaj ten czas i zacznij czynnie kreować życie o którym dotychczas marzyłeś.

Posprzątaj w swoim domu

Być może to trywialne, ale najlepiej jest rozpocząć robienie życiowych porządków od wysprzątania swojego domu. Zadbaj o to, by Twój dom lśnił, byś z przyjemnością wchodził do swojego mieszkania. Spakuj ubrania w których już nie chodzisz i oddaj ubogim. Rozdaj to, co nie jest Ci potrzebne. Moje zalecenia dotyczą nie tylko ubrań, zrób to samo z innymi przedmiotami.

Pożegnaj przeszłość

Pragniesz iść naprzód, jednak jest Ci ciężko cokolwiek zrealizować? Być może, całkiem niepotrzebnie, niesiesz na swoich barkach doświadczenia z przeszłości. Człowiek, jako jedyna istota, potrafi cierpieć z tego samego powodu, setki razy. Choć zdarzenie miało miejsce tylko raz, w głowie jest odtwarzany ten sam scenariusz po stokroć. Jeżeli w Twojej przeszłości wydarzyło się coś, co nie daje Ci spokoju, drogą do wyzwolenia od dręczących myśli jest przebaczenie. Wybacz sobie, bądź swojemu “oprawcy”. Jeżeli jest to dla Ciebie zbyt trudne, zapisz się na terapię, o ile czujesz się gotowy na to, by postawić pierwszy krok i rozpocząć “drugie” życie.

Zapomnij o wszystkich określeniach, które dotychczas sobie nadawałeś. Pożegnaj się z etykietką bycia nieśmiałym, dziecinnym, czy leniwym. Zastanów się, dlaczego dotychczas warto było być leniwym? Co dzięki temu zyskiwałeś? Czego nie musiałeś robić i przed czym chroniło cię lenistwo? Zadaj te same pytania, do pozostałych ograniczających Cię określeń.

Zacznij robić to o czym myślisz

Zdobądź się na odwagę i zrób pierwszy krok w kierunku realizacji, tego o czym marzysz. Z doświadczenia wiem, że można poświęcić wiele godzin, dni, a nawet lat na myślenie o swoich marzeniach. Do chwili, gdy nie podejmiemy odpowiednich działań, nie zaplanujemy dokładnie naszego celu, ani nie określimy działań jakie podejmiemy, by go zrealizować, nasze marzenia najprawdopodobniej pozostaną w sferze marzeń… Chyba, że zdarzy się cud. Czas wziąć odpowiedzialność za to, co nas spotyka. Bartek napisał dwa ciekawe artykuły na temat planowania, zachęcam Cię do zapoznania się z ich treścią: Jakie masz życiowe cele? Nie obawiaj się niepowodzenia. Jeśli nie spróbujesz, nigdy się nie dowiesz, czy realizacja celu była możliwa.

Nie trać czasu

Gdy już wiesz dokąd podążasz, pomyśl o zarządzaniu czasem. Wypisz na kartce aktywności, które wykonujesz każdego dnia, wyznacz czas w którym będziesz angażował się w działania związane z Twoim celem. Uwzględnij czas dla rodziny, dla domu, na swoje hobby, pracę i odpoczynek. Zastanów się, co możesz zrobić, by zyskać dodatkowe minuty. Być może spędzasz dużo czasu na scrollowaniu portali społecznościowych, grę na komputerze lub oglądasz telewizję. Ok. Nie ma w tym nic złego, jeśli to lubisz. Wyznacz sobie 20 – 30 minut, a później zacznij wykonywać zaplanowane czynności. Jadąc pociągiem do pracy, możesz czytać książkę, słuchać audiobooka lub korzystać z aplikacji do nauki angielskich słówek.

Wizualizacja celu

Każdego wieczoru, możesz wizualizować swój cel. Zamknij oczy i zobacz siebie oczami wyobraźni w nowej pracy, w nowym domu, czy też w nowym związku. Skup się na pozytywnych odczuciach jakie płyną ze zrealizowanego celu. Patrz na swój cel z miłością. Gdy otworzysz oczy, podziękuj za wszystko to, co masz już teraz oraz za to czego w danym dniu doświadczyłeś. Podążaj cierpliwie w kierunku celu a marzenia staną się twoją codziennością ?❤️?

“Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. ” Paulo Coelho
Recommended
Wraz z początkiem roku przychodzi czas na postanowienia noworoczne. Jeżeli…