Otwarte serce miłości, to nic innego jak wybrana postawa, sposób bycia i postrzegania (Lekcja 3: https://goo.gl/HqajC6 ), która przynajmniej w pewnym stopniu stała się wewnętrznym nawykiem, o którym nie musimy myśleć. Stała się naturalną częścią nas i już nie musimy o niej świadomie myśleć czy jej formalnie ćwiczyć, ponieważ naturalnie i swobodnie się przez nas przejawia, tym samym wzmacniając się i pomnażając w myśli zasady działania umysłu „wszystko co dajesz, dajesz sobie” i „możesz dawać jedynie, to co już masz”, a jeśli jest jedna Miłość (Lekcja 1: https://goo.gl/fhEDuY ), to zawsze daje wszystko sobie (Lekcja 11)

 

Postawa otwartego serca

Możemy jednak wyszczególnić kilka właściwości postawy otwartego serca, które świadomie przez nas ćwiczone, w końcu staną się nawykiem mającym wpływ na każdy aspekt naszego życia, wnosząc w niego coraz więcej Miłości transformującej nas wewnętrznie.

 Otwarte serce nikogo nie wyklucza. Rozpoznaje siebie w każdym. Działania zewnętrzne innych ludzi widzieć może jedynie jako przejaw miłości, którą są, albo jako wołanie o miłość, gdy nie poznają czym są – w obu przypadkach odpowiedź jest jednakowa i jest nią oczywiście Miłość 🙂

 Otwarte serce nie ocenia. Gdy postanawiasz kochać i zaczynasz sobie zdawać sprawę, że w swojej najgłębszej istocie jesteście tacy sami, ocenianie kogoś jest jednoznaczne z oceną siebie, która jest wyrażana twoimi myślami w twoim umyśle. Kolejna dziś zasada działania umysłu mówi „to co utrzymujesz w umyśle, staje się twoją rzeczywistością”. Inaczej mówiąc, każda ocena, jest powiedzeniem swojemu umysłowi, co myślisz o sobie, a ten Ci to da („wszystko co dajesz, dajesz sobie”)

 Otwarte serce akceptuje każdego. Nie za to co robi ale za to kim naprawdę jest.

 Otwarte serce jest przebaczające. Widząc przejaw miłości, nie ma czego przebaczać. Widząc wołanie o miłość, jako błąd, który jedynie trzeba skorygować, przebaczenie przychodzi naturalnie.

 Otwarte serce jest wrażliwe i empatyczne. Nie oceniając i nie próbując narzucić swojego postrzegania jest zdolne do głębokiego słuchania i współodczuwania nie tracąc jednak przy tym kontaktu ze swoim stanem miłości z czego może zrodzić się prawdziwe zrozumienie.

 Otwarte serce to poczucie wolności, które daje sobie i innym, nieograniczone żadnymi narzuconymi i wyuczonymi schematami i ograniczeniami, wolna od nakazów i zakazów, pozbawiona granic, zezwalająca na to, by wszystko działo się tak jak się dzieje, bez oczekiwań, pełna wdzięczności i pokory… (Lekcja 9)

 Otwarte serce dostrzega ukryte piękno we wszystkim na czym spocznie jej wzrok. Potrafi patrzeć poza powierzchowną fizyczną formę, przeoczając ją i sięgając wprost do esencji tego, na co patrzy.

 Otwarte serce jest życzliwe wobec każdego i wszystkiego, włącznie ze sobą, w każdej sytuacji.

 Otwarte serce żyje z odwagą i godnością przekraczając strach, codziennie podejmując kroki na ścieżce do miłości.

__________
A którą Ty właściwość otwartego serca masz najbardziej rozwiniętą, a którą najmniej?

 

 

(Visited 275 times, 3 visits today)

Bartłomiej Raczkowski

Na co dzień korzystam z wyuczonych narzędzi psychologicznych i duchowych, by skutecznie uwalniać się od swoich ograniczeń i pomagać w tym innym. Jako wykształcony trener osobowości, terapeuta psychologiczny, life coach i uczestnik wielu psychologicznych kursów poznałem i opanowałem dziesiątki technik pracy z umysłem. Natomiast jako student metafizycznego kursu bezwarunkowej miłości, praktyk medytacji, uczestnik kursów duchowego rozwoju, pasjonat duchowej literatury, poznałem i wciąż poznaję techniki pracy na najgłębszych poziomach umysłu, których nie zawaham się użyć 🙂 ?

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
  Jako dzieci zostajemy przyzwyczajeni do poświęcania nam uwagi. Jeżeli…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: