Seksualność może być doświadczana na różnych poziomach świadomości. Niezrozumienie istoty miłosnego połączenia prowadzi do negatywnych odczuć. Przeżywanie seksualności w sposób dualny – pożądanie wymagające zaspokojenia, staje się przyczyną frustracji oraz zaburzeń seksualnych.

Seks z poziomu winy

Postrzeganie seksualności, jako czegoś grzesznego, ogranicza możliwość przeżywania czystego doświadczenia, bez oceny. Brak akceptacji własnego ciała, wstyd oraz strach odgradzają nas od partnera, stwarzając blokady emocjonalne i mentalne. Z czasem również dołączają blokady w ciele, wspólnie tworząc problematyczną triadę. Pożądanie oparte o chęć zdobycia drugiej osoby, w celu zaspokojenia, prowadzi do negatywnych odczuć. Seks przynosi chwilową ulgę, po czym następuje ponowne pojawienie się pożądania. Podążając tą ścieżką, coraz trudniej jest znaleźć zaspokojenie. Życie staje się podporządkowane zaspokajaniu pożądania. Niezbędne są fantazje (to co nas dotychczas podniecało, przestaje być atrakcyjne), zdobywanie nowych partnerów, próbowanie coraz śmielszych sposobów wyrażania seksualności, a nawet świadome sprawianie sobie lub innym bólu fizycznego. W skrajnych przypadkach mają miejsce gwałty i morderstwa na podłożu seksualnym.

Pożądanie

Zastanów się przez chwilę, czy pożądanie jest miłym uczuciem. Z jednej strony napędza, skłania do działania, jednak co się dzieje, gdy nie zostanie zaspokojone? Gdy pragniemy samochodu, stanowiska, kobiety, której nie możemy mieć? Przy braku zaspokojenia pojawia się smutek i żal. Może również pojawić się agresja. Seksualność oparta na pożądaniu, może stać się kartą przetargową. Przymus współżycia zaczyna być postrzegany jako zapłata. Seks bywa świadomie oferowany w zamian za rzeczy materialne, uczynki, czy zachowania.

Co zrobić, by seks stał się mistycznym doświadczeniem?

Pamiętaj, że jesteś właściwy (Ty i Twoje ciało), taki jaki jesteś TERAZ. Wystarczy, że zamienisz postawę uwodzicielską, skupiającą się na atutach ciała na atrakcyjność serca. To dzięki niemu następuje pełne połączenie. Zanikają oczekiwania i potrzeby. Seks staje się idealnym przejawem miłości, w danej chwili. Jest sposobem wyrażania tego co w nas najpiękniejsze. Przeżywasz wspólnie z partnerem wzniosły stan. Jesteście jednością. Nikogo nie posiadasz, niczego nie oczekujesz. Z wdzięcznością łączycie się w miłosnym uścisku. W tym stanie, cała seksualność zostaje uzdrowiona. Znika oziębłość, problemy z erekcją oraz wszystko inne, co dotychczas stanowiło problem w waszej relacji.

Recommended
Większość osób zastanawia się nad sensem istnienia, poszukuje życiowego celu.…