Nasze ciało za sprawą receptorów jest źródłem przyjemnych doznań. Bliskość fizyczna nie musi oznaczać miłości. Miłość bezwarunkowa wykracza poza granice ciała.

Za sprawą strachu, przeżytych przykrości serce się zamyka, naturalna miłość do całego świata zostaje stłumiona. Ludzie funkcjonujący na poziomach świadomości takich jak: wina, żal, agresja i apatia nie mają możliwości pełnego wykorzystania potencjału seksualności. Seks może stać się sposobem na odreagowanie, okazanie dominacji, może być też metodą na potwierdzanie własnej wartości. Kiedy skupiamy się wyłącznie na własnych doznaniach i zapominamy o potrzebach drugiej osoby pojawia się poczucie winy. Winni również czują się Ci, którzy mają świadomość, że swoim postępowaniem krzywdzą innych.

Seks i bliskość fizyczna mogą być jednym ze sposobów wyrażania miłości. Kiedy dajemy drugiej osobie pełne wsparcie, okazujemy akceptację ciała oraz jej wnętrza, bliskość fizyczna staje się sposobem wyrażania miłości. Istotne jest również to, żebyśmy w pełni kochali samych siebie. Seks ożywia, uzdrawia, dodaje energii i wznosi na wyższe poziomy świadomości. Taoistyczna sztuka kochania przybliża do tego stanu.

?“Taoiści starali się uczyć ludzi pielęgnowania miłości w sobie samych, zupełnie niezależnie od partnera i całego zewnętrznego świata.”?
– Mantak Chia – polecamy Jego książki. Jedną z nich możesz kupić np. tu: https://goo.gl/zCXbnq

 

 

(Visited 358 times, 1 visits today)

Agnieszka Salwa

Jestem miłośniczką rozwoju osobistego. Moje wpisy na blogu nawiązują do psychologii, parapsychologii oraz duchowości. Pragnę dzielić się swoim punktem widzenia, podważać przekonania, inspirować. Wzrost świadomości sprawi, że nasz świat stanie się jeszcze piękniejszy ❤️??

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
  Otwarte serce miłości, to nic innego jak wybrana postawa,…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: