miłość

7 nawyków

Przyswojenie i wdrożenie w życie 7 nawyków skutecznego działania przyniesie niewątpliwie podwyższenie jakości twojego życia, sprawi, że będziesz działał i zarządzał swoim życiem o wiele efektywniej niż dotychczas, które za skutkuje pożądanymi zmianami i realizacją wielu zamierzonych życiowych celów oraz poprawą relacji, z innymi i samym sobą.

Jest jednak coś o czym Covey zapomniał, a co wg nas jest szalenie ważne. Niezależnie od tego co i jak robisz w życiu, to robiąc to, możesz kierować się tylko jedną z dwóch intencji – Miłością lub lękiem. Przeczytaj Lekcje: Lęk jest przeciwieństwem Miłości

Miłość vs Lęk

Krótko mówiąc wszystko co robisz jest przejawem wewnętrznej Miłości (radości, poczucia spełnienia, odwagi, radości, akceptacji, wdzięczności) lub lęku (apatii, depresji, złości, pożądania, strachu, dumy, poczucia braku, gorszości itp.).

Można robić dokładnie tą samą czynność, np. obierać ziemniaki na obiad – z poczuciem miłości i radości, że przygotowuje się posiłek dla rodziny, lub z lękiem, niechętnie, z poczucia obowiązku, ze złością. Możesz uprawiać seks jako przejaw miłości do partnerki lub by zaspokoić jedynie swoje pragnienia. Możesz stworzyć firmę, by służyć innym z wdzięcznością i radością swoimi produktami lub usługami, lub z poczucia braku i pożądania pieniędzy, jedynie dla chęci wzbogacenia się.

Wewnętrzny wpływ

Choć zewnętrznie te osoby mogą osiągać podobne wyniki (do czasu), to wewnętrznie są całkowicie różne, ich jakość relacji, emocji i ogólnego poziomu emocjonalnego życia różnią się diametralnie.

Czy widziałeś kiedyś kierowcę autobusu, który był radosny, szczęśliwy i optymistyczny, zadowolony ze swojego życia? Ja widziałem. Albo zapracowaną mamę lub studenta, którzy pomimo braku czasu, pieniędzy i wielu dodatkowych zajęć zarażają optymizmem, pozytywną energią, są empatyczne i ogólnie wdzięczne za życie? Oczywiście, że spotykamy takie osoby i choć można by powiedzieć, że ich życie nie jest do końca idealne lub takie jakie by chcieli, to dzięki wewnętrznym wyborom są szczęśliwi. Osoby szczęśliwe są mniej zestresowane, bardziej energiczne, mają większą motywację do działania, odwagę i zdolności rozwiązywania konfliktów.

A czy widziałeś kiedyś właściciela firmy zarabiający kilkadziesiąt tysięcy złotych, który osiąga sukcesy zawodowe, a jednak jest zestresowany, ma problemy z nawiązywaniem bliskich więzi itp.? Na pewno znasz takie osoby. To dlatego, że wszystko co robią, robią z lękiem, zamiast z Miłością. Robią to z wewnętrznego poczucia braku, którego nie da się wypełnić sukcesami zewnętrznymi i który będzie odczuwany nawet jak będziemy osiągać same sukcesy, a inni będą nas podziwiać i zazdrościć. Ten brak można wypełnić jedynie Miłością. Przeczytaj Lekcje: Miłość, to sposób bycia, myślenia i postrzegania, Kochaj ile możesz,  W Każdej chwili wybieraj miłość i inne które znajdziesz na blogu.

8 nawyk skutecznego działania – Miłość

Ćwicząc asertywność, pewność siebie, sztukę rozwiązywania konfliktów, sztukę komunikacji, rozwijając 7 nawyków skutecznego działania, dążąc do realizacji swoich celów, a nawet poświęcając czas dla swoich pasji – rób to wszystko z Miłością. Niech Miłość stanie się twoim ósmym nawykiem, rdzeniem każdego działania.

Zanim cokolwiek zrobisz wybierz Miłość. Przed każdym działaniem zadaj sobie pytanie:

„Jak postąpiłaby teraz Miłość?”

 

lub uspokój się na chwilę, połącz się ze swoim wnętrzem i powiedz sobie:

„Jestem nieskończoną boską istotą, bezwarunkową miłością, jednością z Bogiem”

I dopiero potem z intencją robienia tego z Miłością, zacznij to robić.

I Pamiętaj: STAJESZ SIĘ TYM CO DAJESZ!

???

(Visited 102 times, 1 visits today)

Bartłomiej Raczkowski

Na co dzień korzystam z wyuczonych narzędzi psychologicznych i duchowych, by skutecznie uwalniać się od swoich ograniczeń i pomagać w tym innym. Jako wykształcony trener osobowości, terapeuta psychologiczny, life coach i uczestnik wielu psychologicznych kursów poznałem i opanowałem dziesiątki technik pracy z umysłem. Natomiast jako student metafizycznego kursu bezwarunkowej miłości, praktyk medytacji, uczestnik kursów duchowego rozwoju, pasjonat duchowej literatury, poznałem i wciąż poznaję techniki pracy na najgłębszych poziomach umysłu, których nie zawaham się użyć 🙂 ?

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
  7 nawyków skutecznego działania, to system kompletnego zarządzania sobą,…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: