choroby

Świat materialny odzwierciedla nasze myśli i przekonania. Ciało jest jednym z przejawów świata zewnętrznego. W każdej chwili możemy zauważyć doznania, które odczuwamy w naszym organizmie. Dzięki nim, można rozpoznać miejsca, które wymagają szczególnej uwagi. Twoje ciało podpowiada z czym powinieneś się zmierzyć. Wycofywanie się, a także trwanie w nieprzyjemnym stanie, jakim jest lęk prowadzi do powstawania chorób fizycznych lub psychicznych. W jaki sposób lęk daje znać o sobie na poziomie ciała?

Fizyczne przejawy lęku

Lęk jest przyczyną takich dolegliwości jak: zapalenie wyrostka robaczkowego, senność, przewlekłe choroby związane z lękiem przed przyszłością, otyłość (symbolizuje lęk i potrzebę ochrony), omdlenia (lęk i niemożność poradzenia sobie), łuszczyca (lęk przed zranieniem.)

Choroby, których przyczyną jest lęk, to również:

  • schorzenia układu trawiennego (zgaga), niestrawność, owrzodzenia (powstają na skutek lęku związanego z myślą “nie jestem wystarczająco dobry”. Chcemy zadowolić innych. Dostrzegamy nasze “niedostatki”. Niska samoocena oraz lęk przed tym, że ktoś może się dowiedzieć o jej istnieniu.)
  • choroby serca;
  • podwyższony poziom cukru i tłuszczów we krwi;
  • uszkodzenie naczyń krwionośnych;
  • problemy z seksualnością (strach przed bezbronnością u kobiet, lęk przed poddaniem się), mężczyźni choroby prostaty psychiczne lęki osłabiające męskość.

Wiedza dotycząca przyczyn choroby na poziomie umysłu, pozwala na szersze spojrzenie oraz na wprowadzenie dodatkowych działań, mających na celu holistyczne podejście do procesu zdrowienia. Konwencjonalne metody można wzbogacić o dietę, stosowanie afirmacji adekwatnych do rodzaju schorzenia, a także zastosowanie techniki uwalniania symptomów i emocji. Wszystkie metody zostaną opisane w kolejnych lekcjach.

(Visited 205 times, 1 visits today)

Agnieszka Salwa

Jestem miłośniczką rozwoju osobistego. Moje wpisy na blogu nawiązują do psychologii, parapsychologii oraz duchowości. Pragnę dzielić się swoim punktem widzenia, podważać przekonania, inspirować. Wzrost świadomości sprawi, że nasz świat stanie się jeszcze piękniejszy ❤️??

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
Prezydent Roosvelt mawiał „nie mamy się czego bać poza samym…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: