Kochaj siebie – daj sobie wolność.

Pozwól sobie na to by zaakceptować każdą rzecz, którą dotychczas zrobiłeś. Nie ograniczaj się swoimi przekonaniami i myślami. Jeżeli chcesz coś zmienić, zmień, jednak pamiętaj o tym, by być dla siebie najlepszym przyjacielem, wspierającym i motywującym. Uzdrowienie relacji z samym sobą jest drogą do uzdrowienia relacji z innymi ludźmi.

W związkach, lęk przed stratą inicjuje pojawienie się zazdrości oraz kontroli (przeciwieństw wolności), które niszczą zaufanie i miłość. Jeżeli kogoś prawdziwie kochasz, Jego szczęście, stanie się Twoim szczęściem, więc gdy uzna że Jego miejsce jest gdzieś indziej, nie smuć się. Życz Mu jak najlepiej. Życz Mu, by odnalazł miłość. Być może zjawi się w Twoim życiu ktoś inny. Gdy Ty i Twój partner będziecie mieli poczucie wolności, Wasza relacja stanie się piękna. Będziecie razem z radości życia razem, nie z przymusu. Dostrzegasz subtelną różnicę?

Relacja rodzica z dzieckiem może przybrać postać wywierania presji, kontroli, ograniczeń, nakazów, zakazów i kar. Stawianie granic jest dobre dla dziecka. Dzięki nim czuje się bezpiecznie. Należy pamiętać o tym, by dawać dziecku wolność. Rozmawiać z nim, pozwalać, by wyrażało swoje zdanie, tłumaczyć, okazywać czułość i zapewniać o swojej miłości. Wtedy będzie wzrastało jak piękny kwiat na łące, a wskazówki rodzica staną się wodą dzięki której będzie wzrastało ku słońcu.

?“Najważniejszą cechą miłości jest wolność.
Z chwilą gdy pojawia się przymus, kontrola albo konflikt, miłość umiera.

Zauważ, jak kwiat róży, drzewo i lampa pozostawiają ci całkowitą wolność. Drzewo nie będzie cię zmuszać, byś skorzystał z jego cienia, jeśli będzie ci groził udar słoneczny. Lampa nie będzie na siłę oświetlała ci drogi, byś się nie potknął w ciemnościach.

Pomyśl na chwilę o tych wszystkich przymusach i kontrolach ze strony innych ludzi, którym poddajesz się, kiedy tak lękliwie żyjesz zgodnie z ich oczekiwaniami, by kupić ich miłość albo zyskać ich aprobatę, albo po prostu z obawy przed ich utratą.

Za każdym razem, kiedy poddajesz się tej kontroli i temu naciskowi, niszczysz w sobie zdolność miłości, która jest twoją prawdziwą naturą. Dzieje się tak, gdyż nie możesz postępować z innymi ludźmi inaczej, jeśli przyzwalasz, by zachowywali się wobec ciebie w taki, a nie inny sposób.
Obserwuj uważnie wszystkie te naciski i kontrole w twoim życiu, a być może Już to obserwowanie sprawi, że się od nich Uwolnisz.
W chwili gdy one ustąpią, pojawi się wolność.
A wolność to inne określenie miłości.”?

-Anthony de Mello ,”Wezwanie do miłości”

 

ĆWICZENIE:

Znajdź dla siebie krótką chwilę. Usiądź lub połóż się. Zadbaj o to, by było cicho. Zamknij oczy. Pozwól, by Twoje ciało się odprężyło. Teraz zapytaj siebie: “Kogo trzymam na uwięzi, kogo kontroluję, o kogo jestem zazdrosny/zazdrosna?”. Szybko przyjdzie Ci na myśl jakaś osoba. Następnie wyobraź sobie klatkę, którą nałożyłeś na tą osobę. Spójrz, jak jest Jej ciasno w tej klatce. Otwórz Ją. Pozwól, by z Niej wyszła. A teraz powiedz w myślach: “Kocham Cię i pragnę dla Ciebie szczęścia. Daję Ci wolność”.
Sprawdź jak po tym się czujesz. Czy coś się zmieniło? Możesz powtórzyć proces kilka razy.

 

 

(Visited 338 times, 1 visits today)

Agnieszka Salwa

Jestem miłośniczką rozwoju osobistego. Moje wpisy na blogu nawiązują do psychologii, parapsychologii oraz duchowości. Pragnę dzielić się swoim punktem widzenia, podważać przekonania, inspirować. Wzrost świadomości sprawi, że nasz świat stanie się jeszcze piękniejszy ❤️??

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
  Nasze ciało za sprawą receptorów jest źródłem przyjemnych doznań.…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: