praktyka emocji

Praktyka emocji to technika skupiająca się na odczuwaniu sygnałów płynących z ciała. Zapraszamy wybraną przez siebie myśl i sprawdzamy, jak reaguje na nią nasze ciało. Przyjmujemy z ufnością każdą myśl, co pozwala na otwarcie się na tematy, które do tej pory odrzucaliśmy, wypieraliśmy, z którymi nie mieliśmy odwagi się skonfrontować. Jednym z takich zagadnień jest lęk.

Dlaczego warto zaprosić lęk do swojego ciała?

Oddzielając się od lęku, traktując go jako coś, co jest poza nami, tworzymy w ciele blokadę. Uznaliśmy w pewnym momencie, że odczuwanie lęku jest dla nas zbyt bolesne. Było to rozwiązanie, które pozwoliło na to, by przestać czuć. Utworzona blokada przyczynia się do obniżenia poziomu energii w twoim ciele fizycznym. Lęk wciąż pozostaje w ciele emocjonalnym i mentalnym, jednak nie ma możliwości przejawiania się w ciele fizycznym. Wyparty lęk, domaga się byś go z powrotem przyjął. W jaki sposób? Dostarcza Ci nocnych koszmarów lub zalęknionych osób w Twoim otoczeniu. Możesz uważać, że życie jest straszne i niebezpieczne. Ludziom nie można ufać, powietrze jest brudne a jedzenie niezdrowe.

Transformacja lęku

Lęk może zacząć Cię wspierać. Wszystkie emocje są dobre. Gdy dopuścimy do siebie emocję w postaci lęku, doświadczymy i nauczymy nasze ciało jego transformacji w bezwarunkową miłość. Dzięki temu przestaniemy odczuwać dyskomfort. Nawet, gdy pojawi się w naszym życiu sytuacja, która dotychczas wywoływała lęk, będziemy spokojni. Umysł pozostanie niewzruszony wobec zaistniałej sytuacji. Z łatwością, wybierzesz najlepsze z możliwych rozwiązań. Z czasem ciało automatycznie zacznie przetwarzać lęk w bezwarunkową miłość.

Nie oddawaj innym pilota do swoich emocji. Koniec z wymówkami: „Ten facet doprowadza mnie do szału”, „Przez szefa nabawię się wrzodów”, „Dostanę migreny przez moje dzieci”. Odbierz im tego pilota i wciśnij guzik z napisem „spokój”. Nie masz wpływu na to, co robią inni, ale masz wpływ na swoje reakcje. – Regina Brett

Praktyka emocji – uwalnianie lęku

Zastanów się nad tym czego się obawiasz. Jakie są Twoje myśli na temat świata. Wybierz myśl, która jest w opozycji do Twojego postrzegania. Proponuję byś zaczął od myśli: “czuję się bezpiecznie”.

Połóż się na macie, bądź na łóżku. Poproś w myślach o to, by świadomość wypełniła Twoje ciało. Następnie pomyśl: “z ufnością przyjmuję do mojego ciała myśl: czuję się bezpiecznie”. Jeśli usłyszysz w głowie zaprzeczenie wypowiedzianej myśli, powtórz: “z ufnością przyjmuję do mojego ciała myśl: czuję się bezpiecznie”. Pozwól, by w Twoim ciele pojawiły się odczucia związane z tą myślą. Po dwóch minutach pomyśl: z wdzięcznością odczuwam myśl “czuję się bezpiecznie”. Zaczekaj na odczucia z ciała. Gdy miną dwie kolejne minuty pomyśl: “odczuwam myśl: czuję się bezpiecznie z bezwarunkową miłością” i odczekaj dwie minuty.

Inne myśli, które warto wziąć pod lupę to: “ludziom można ufać”, “kocham życie”, “kocham siebie”, “jestem odważny”.

W jaki sposób działa praktyka emocji?

Poprzez przyjęcie myśli do swojego ciała, możesz odczuć gdzie w twoim ciele są blokady. Jak je rozpoznasz? Pojawi się ból, chłód lub ciężar. Praktykując systematycznie, blokady będą znikać. W miejsce chłodu, przyjdzie ciepło. Dzięki ufności ciało otwiera się na wszystko to, od czego kiedyś uciekaliśmy. Wdzięczność ma wyższą wibrację niż ufność. Odczuwanie myśli z wdzięcznością, rozdrabnia ją. Gdy zapraszamy bezwarunkową miłość, każda myśl się łączy z nią i rozpływa, uwalniając emocję z ciała. Praktykę emocji można trenować w życiu codziennym. Gdy poczujesz lęk, zacznij powtarzać w myślach: “przyjmuję mój lęk do ciała z ufnością.” Taka praktyka przynosi najszybsze efekty. Czy to działa? Sprawdź sam W moim przypadku działa doskonale. Zajęcia z praktyki emocji odbywają się w Warszawie. Inny sposób na uwolnienie lęku znajdziesz w Lekcji pt. Uwolnij swój lęk.

 

(Visited 399 times, 1 visits today)

Agnieszka Salwa

Jestem miłośniczką rozwoju osobistego. Moje wpisy na blogu nawiązują do psychologii, parapsychologii oraz duchowości. Pragnę dzielić się swoim punktem widzenia, podważać przekonania, inspirować. Wzrost świadomości sprawi, że nasz świat stanie się jeszcze piękniejszy ❤️??

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
Przez ostatnie 14 Lekcji zajmowaliśmy się tematem strachu i lęku,…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: