hamulece dla miłości

Zakładanie masek odcina od doświadczania swojej prawdziwej istoty. Pamiętasz kim jesteś? Czy masz odwagę być sobą i postępować wedle własnego zdania? Jak wyglądają twoje relacje ze światem? Realizujesz swoje najskrytsze pragnienia? Słuchasz podszeptów duszy? A może robisz to co inni uważają za najodpowiedniejsze, tkwiąc w niewygodnym położeniu ze względu na złudne poczucie bezpieczeństwa?

Ucieczka przed lękiem

Nie uciekniesz od siebie. Prędzej, czy później próba ucieczki skończy się nieprzyjemnymi doświadczeniami, bądź chorobą. Uciekanie od niewygodnych sytuacji, ludzi z którymi trudno jest nam przebywać, emocji, czy bólu w ciele, nie pomoże, dopóki nie zwrócisz się do własnego wnętrza.

“Gdziekolwiek jest strach, miał miejsce brak miłości, ponieważ miłość jest przeciwieństwem strachu. A więc jeśli odczuwasz strach, to znaczy, że nie jesteś w prawdzie, że to, czego się boisz, jest najprawdopodobniej złudzeniem. Albowiem kiedy się boisz, nie jesteś skupiony, nie stanowisz pełni swojej istoty. Kiedy odważysz się wejść w ten strach i rozwiązać gnębiący cię problem, rozpoczniesz proces uzdrawiania na nowym poziomie.” – Barbara Ann Brennan

 

Zastanów się nad tym, co wywołuje u ciebie strach. Następnie połącz go z okolicznościami zewnętrznymi. Według B. Brennan strach jest zawsze bezpośrednio związany z tym czego nie robisz, a chciałbyś zrobić. Z jednej strony to działanie odcina cię od twojej wielkości, z drugiej jest drogą do niej.

Dopóki nie skonfrontujesz się ze swoimi lękami, nie dość że będziesz ich doświadczał, to będą stanowiły hamulec dla miłości. Pamiętaj o tym, że lęk hamuje miłość poprzez izolację, odcięcie i poczucie oddzielenia. Łącząc się z głębią swojej istoty, z innymi ludźmi oraz ze Źródłem (Bogiem), nie tylko doświadczamy miłości, wtedy już wiemy, że to my jesteśmy miłością.❤️

(Visited 111 times, 1 visits today)

Agnieszka Salwa

Jestem miłośniczką rozwoju osobistego. Moje wpisy na blogu nawiązują do psychologii, parapsychologii oraz duchowości. Pragnę dzielić się swoim punktem widzenia, podważać przekonania, inspirować. Wzrost świadomości sprawi, że nasz świat stanie się jeszcze piękniejszy ❤️??

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
Strach vs. Miłość Jak pisałem w Lekcji Lęk jest przeciwieństwem…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: