Sposób by zawsze czuć się dobrze

„Gdy pokochasz siebie, doznasz takiego przypływu dobrych uczuć i uskrzydlającego szczęścia, że aż zatańczysz z radości. GDY POKOCHASZ SIEBIE, POCZUJESZ SIĘ DOBRZE” – Louise Hay

Jeśli chcesz poczucia spełnienia w którymkolwiek obszarze swojego życia, czy to będzie stworzenie szczęśliwego związku, skuteczne realizowanie planów zawodowych, wolność emocjonalna, Miłość, motywacja do działania, czy satysfakcjonujące ciało, to akceptacja i miłość do samego siebie jest niezbędnym fundamentem, na którym będzie możliwe zbudowanie solidnego, trwałego i szczęśliwego życia.

Bez tego możesz starać się robić bardzo dużo, budować wspaniałe cele, które jednak postawione na kruchym fundamencie braku akceptacji, szybko runą, a Ty po raz kolejny upadniesz… i wcale nie wstaniesz silniejszy. Możesz obwinić się lub świat i pogrążyć się jeszcze bardziej w stan deprywacji i braku akceptacji. I jak samospełniająca przepowiednia potwierdzisz tylko niskie poczucie swojej wartości.

Musisz przerwać ten proces i zacząć się akceptować, to pierwszy krok, który umożliwi cię kochanie siebie… a stamtąd już czekają cię szerokie wody, wody w której będziesz czuł się swobodnie jak ryba. Po prostu zawsze, niezależnie od sytuacji zewnętrznych będziesz czuć się dobrze.

Akceptacja siebie

Choć może to być dla ciebie zaskakujące, to podstawowy sposób na akceptacje siebie jest bardzo prosty i niezwykle skuteczny jeśli będziesz go regularnie stosować.

Przez miesiąc powtarzaj sobie wielokrotnie i z przekonaniem (choć na początku może go nie być): „JA… wstaw swoje imię… AKCEPTUJĘ SIEBIE”. Powtarzaj to setki razy dziennie, zaczynając zaraz po obudzeniu się, potem przed lustrem i w każdej wolnej chwili w ciągu dnia. Niech stanie się to twoją nieodłączną codzienną mantrą.

Gdy będziesz powtarzać tą mantrę, na pewno pojawia się w twojej głowie myśli jej zaprzeczające i się na nią nie zgadzające typu „przecież siebie nie akceptuje”, lub „nie mogę się zaakceptować, bo jestem brzydka” itd… Za każdym razem gdy tak myśl się pojawi powiedz: „To nie prawda, od teraz akceptuję siebie w pełni”. Rób to za każdym razem.

Zasługujesz na dobro

Ważnym w budowaniu akceptacji siebie jest zdanie sobie sprawy i poczucie w sercu, że zasługujesz na to, by twoje życie było piękne, dobre, spełnione, radosne i takie jakiego pragniesz. Jak teraz o tym myślisz? Myślisz, że zasługujesz na to?

Jeśli nie, to pozwól sobie wewnętrznie na spełnienie swoich pragnień.

Stań przed lustrem i powiedz sobie: „Zasługuję na to, by mieć wspaniałe życie i akceptuje to teraz”. Powtórz to kilka razy. Z każdym kolejnym razem powiedz to z większym entuzjazmem i przekonaniem.

Jak się teraz czujesz? Jeśli nadal pojawia się jakiś wewnętrzny sprzeciw, to dodaj: „odrzucam wszelką niezgodę, na to by zasługiwać na szczęście. Zasługuję na nie”. Powtarzaj to ćwiczenie codziennie.

Wybaczenie sobie

Na drodze do akceptacji i pokochania siebie jedną z najważniejszych kwestii jest wybaczenie sobie i innym wszystkich trzymanych żalów i uraz, całego krytykowania siebie, umniejszania swojej wartości, popełnionych błędów, zrobionych lub niezrobionych rzeczy, swojemu ciału, rodzinie, politykom, a nawet światu w jakim żyjesz.

Wybaczenie, to niezwykły proces, który oczyszcza i otwiera serce. Uwalnia je ze wszystkich emocjonalnych toksyn takich jak wspomniany żal ale też lęk, złość, ból emocjonalny czy smutek.

Weź kartkę papieru i zacznij na niej pisać strumieniem o wszystkim co wybaczasz sobie i innym. Niech dzieje się to poza logicznym rozumowaniem, niech wypływa spontanicznie, automatycznie wprost z emocji.

Przykład:

– wybaczam sobie, że kiedyś zrobiłem to i to (napisz dokładnie co). Wybaczam sobie podjęcie tamtych decyzji. Wybaczam mamie, tacie, rodzinie, że zrobili to i tamto. Wybaczam sobie, że myślałem sobie to i tamto. Wybaczam sobie, że nie kochałem siebie. Wybaczam sobie, że nie udało mi się zrealizować moich planów. Wybaczam sobie moje lenistwo. Wybaczam sobie moja chorobę. Wybacza sobie wszystko.

Pisz tak przez przynajmniej 15 minut, czym dłużej będziesz to robić, tym bardziej będziesz wchodził w głąb najważniejszych uraz, trudnych i wywołujących dużo emocji. Przebaczenie im przyniesie największe efekty.

Gotowość na Miłość

Na początek to wystarczy. Ćwicząc regularnie przez miesiąc trzy przedstawione metody twoje poczucie wartości i akceptacja siebie bardzo wzrośnie, a serce na tyle się otworzy, że będzie gotowe na przejaw Miłości, która zawsze w nim była. Jesteś wart miłości! Uwierz w te słowa, a Twoje życie się zmieni na lepsze.

“Kochać samego siebie – to początek romansu na całe życie.” (Oskar Wilde)

(Visited 411 times, 1 visits today)

Bartłomiej Raczkowski

Na co dzień korzystam z wyuczonych narzędzi psychologicznych i duchowych, by skutecznie uwalniać się od swoich ograniczeń i pomagać w tym innym. Jako wykształcony trener osobowości, terapeuta psychologiczny, life coach i uczestnik wielu psychologicznych kursów poznałem i opanowałem dziesiątki technik pracy z umysłem. Natomiast jako student metafizycznego kursu bezwarunkowej miłości, praktyk medytacji, uczestnik kursów duchowego rozwoju, pasjonat duchowej literatury, poznałem i wciąż poznaję techniki pracy na najgłębszych poziomach umysłu, których nie zawaham się użyć 🙂 ?

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
  Odkąd przyszliśmy na świat, mamy ciało, z którym się…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: