bądź miłością

Miłości bezwarunkowej jako wewnętrznej postawie, a nie emocjonalnym uniesieniom, które Miłością nie są, poświeciliśmy pierwsze 29 Lekcji Miłości dlatego zachęcam do ich przeczytania tym, którzy tego jeszcze nie robili, oraz przypomnieniu sobie każdemu, kto je tylko przeczytał ale nie ćwiczył.

Tutaj przypomnę najważniejsze praktyczne idee z tych lekcji potrzebne nam do dzisiejszego wyzwania wyboru bycia Miłością.

W. Emerson pisał że „Miłość jest największym słowem i synonimem samego Boga” dlatego wybór bycia miłującym jest tożsamy z wyborem samego Boga, komunikacją z nim i połączeniem, który budzi w nas największą z Mocy Intencji jaką jest Miłość bezwarunkowa do całego życia, włączając w to siebie.

WYZWANIE

Z 3 Lekcji Miłości:

Znajdź spokojne miejsce, usiądź z zamkniętymi oczami, weź kilka głębokich relaksujących oddechów i połącz się ze swoim sercem łagodnie kierując na niego swoją uwagę. Możesz chwilę pobyć w tym stanie spokoju, po czym wyrazić intencję: „Boże, całym swoim sercem i całą swoją istotą wyrażam pragnienie dotarcia do bezwarunkowej miłości, jako do mojego prawdziwego i naturalnego stanu danego mi przez ciebie. Proszę pomóż mi nauczyć się jak obudzić ją w moim sercu, mojej duszy i w moim umyślę, tak by całe moje życie było pokojem lekcyjnym w którym będę miał sposobność do jej przejawiania w moich myślach, emocjach i uczynkach. Jestem wdzięczny za twoja pomoc i pewnie czekam na jej przyjście”

Z 11 Lekcji Miłości:

Jeśli nie czujesz w sobie miłości lub uważasz, że jest jej zbyt mało, to obdarz ją kogoś bezinteresownie i sprawdź co się stanie. Możesz ją wyrazić na wiele sposobów – mówiąc komuś o tym, że jesteś wdzięczny, za to, że jest i, że ją kochasz (możesz równie dobrze, to zrobić w swoich myślach, po prostu przywołaj obraz bliskiej Ci osoby i wyraź jej swoje podziękowania i wdzięczność za to, że jest. Możesz to zrobić z kilkoma osobami), uśmiechając się kilka razy dziennie do kogoś, wręczając coś komuś, przytulając kogoś lub chociaż będąc z kimś fizycznie przez chwile itd.

Z 15 Lekcji Miłości:

Pomyśl słowo „miłość” lub powiedz sobie w myślach „kocham”. Tyle wystarczy na początek. Zrób to teraz i sprawdź jak subtelnie wpływa na twoje samopoczucie. Nie próbuj na siłę wymuszać tego stanu, jeśli to zrobisz, to nie będzie to Miłość. Powiedz „kocham” i się odpręż, po prostu poddaj się temu słowu, niech ono samo przyniesie Ci, to co ma do zaoferowania.

Z 19 Lekcji Miłości:

Stojąc przed lustrem, uśmiechnij się do siebie i spojrzyj sobie łagodnie w oczy mówiąc na głos: KOCHAM CIĘ (powiedz swoje imię)… bądź przez chwile świadomy i uważny swoich uczuć które się pojawiły i je też otul miłością… po czym przez 3 minuty mów sobie na głos komplementy i miłe rzeczy, możesz np. powiedzieć: „ładnie się dziś ubrałem”, „mam ładne oczy”, „jestem naprawdę świetnym facetem”, „jestem dumny z tego, że robię to ćwiczenie”, „świetnie sobie dziś poradziłam z tym klientem w pracy”, „jestem wdzięczna za to, że mam tylu przyjaciół” itd. Itd.

Z 22 Lekcji Miłości:

POSTANÓW DZISIAJ ODPOWIADAĆ NA WSZYSTKO CO SIĘ WYDARZY PROSTYMI SŁOWAMI – KOCHAM CIĘ!

Niech to będzie jedyna odpowiedź, po której Twój umysł ucichnie.

Gdy cokolwiek pomyślisz, miłego lub nie, o sobie lub o kimś innym, o przeszłości, teraźniejszości lub przyszłości, od razu powiedz sobie – KOCHAM CIĘ!

Cokolwiek poczujesz – radość, szczęście, entuzjazm, złość, zazdrość, lęk – od razu odpowiedz KOCHAM CIĘ i

Cokolwiek będziesz robił – siedział przy komputerze, oglądał telewizje, bawił się z dzieckiem, jechał samochodem, brał prysznic, robił obiad, cokolwiek – za każdym razem powiedz sobie KOCHAM CIĘ!

Z kimkolwiek będziesz rozmawiał i jakkolwiek będzie to miła lub niemiła rozmowa – za każdym razem, zanim cokolwiek odpowiesz tej osobie, wybierz w umyśle Miłość mówiąc KOCHAM CIĘ!

W każdej chwili gdy tylko sobie przypomnisz – po prostu powiedz KOCHAM CIĘ!

 

Recommended
Oceniające ego Wybaczenie może być bardzo trudnym wyborem dla przeciętnego…