Początki znajomości są pasmem radosnych uniesień.  Częste spotkania, kino, seks i wyjazdy. Po pewnym czasie relacja, którą odzwierciedlają słowa ja i Ty, zmienia się na My. (Przeczytaj 10 etapów związku) Następuje planowanie wspólnego życia i małżeństwo. Partnerzy dzień za dniem dokładają cegiełki do swojego związku budując z nich dom.

                                                                         Dom jest tam gdzie serce Twoje

Gdy zajdziesz w ciążę

Kiedy już dowiedzieliście się o stanie błogosławionym, czas na krótką refleksję. Czy kobieta w ciąży może kontynuować życie w taki sposób jak dotychczas? Warto jak najwcześniej zrezygnować ze złych nawyków takich jak niewłaściwe odżywianie, palenie papierosów, czy picie alkoholu. Ciąża to nie choroba, kobieta ma prawo żyć normalnie, chodzić do pracy. Należy tylko pamiętać, by wszystko robić z głową. Sport jest sprzymierzeńcem, jednakże nadmierny wysiłek w czasie ciąży nie zawsze służy kobiecie. Właściwymi formami ćwiczeń są: pływanie, joga, pilates, czy spacery.

Warto już na tym etapie rozpocząć dietę bogatą w owoce i warzywa, płód zaczyna się rozwijać i potrzebuje wszystkiego co najlepsze do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Zalecane jest prowadzenie radosnego trybu życia, unikanie kłótni, zachowanie spokoju wewnętrznego. Dziecko w brzuchu mamy współodczuwa emocje dlatego też dobra kondycja mamy zarówno fizyczna jak i psychiczna jest istotna dla malucha.

Relacje w czasie ciąży

Ciąża, to czas gdy ciało kobiety intensywnie się przeobraża. Następują zmiany hormonalne. Zarówno żona, jak i mąż powinni okazywać sobie w tym okresie dużo wsparcia, czułości oraz akceptację tego, że ciało kobiety się zmienia. W ostatnich miesiącach ciąży aktywność seksualna może zostać ograniczona. Zarówno wtedy, jak i w czasie połogu mężczyzna powinien wykazać zrozumienie i otoczyć kobietę opieką.

Poród

Mawia się, że poród jest jedną z najwspanialszych chwil w życiu rodziców. Dla mamy jest to czas, gdy radość, przeplata się z bólem. Kobiety zazwyczaj chcą, by ojcowie byli przy porodzie. Jeżeli panowie nie stawiają oporu, bądź sami chcą uczestniczyć w porodzie, to doskonale! Jeśli jednak to kobiety przymuszają ich do uczestnictwa w porodzie, mężczyźni mogą odebrać poród jako zdarzenie traumatyczne, które zniechęca ich do dalszych kontaktów seksualnych z ukochaną. W większości przypadków, narodzenie dziecka jest dla pary radosną nowiną. Uradowani mężczyźni mogą w tym szczególnym dniu przenosić góry J

Rodzina po narodzeniu dziecka

Minęło 9 miesięcy i wreszcie jest ? Życie rodziców zmienia się o 180stopni. Wyjazdy i kino zamieniają na pieluchy, co ma również swoje dobre strony. Pierwszy rok dla rodziców noworodka, jest ogromnym wyzwaniem. W tym pięknym czasie dbajcie o dziecko, ale również zadbajcie o siebie, o swoją relację. Bądźcie blisko, wspierajcie się. Każdy człowiek potrzebuje miłości i uwagi. Rozdzielcie je na troje, później na czworo, na ile sami chcecie, to wasza decyzja ?

Recommended
Forma relacji rodzinnych podlega ewolucji. Niegdyś, to plemię stanowiło rodzinę.…