inspiracji

 

Kontynuujemy wczorajszy temat szczęśliwego życia opartego o głębokie cele. Poznaj 2 nawyki szczęśliwego życia opartego na głębokich celach. Pomocne w tym jest też 7 nawyków skutecznego działania, a którym pisałem kilka dni temu. Wróć do niego jeśli go nie czytałeś, znajdziesz tam wiele ważnych wskazówek pomocnych w osiąganiu celów.

Znajdź swoją pasję i żyj nią

Co takiego sprawia, że twoje serce się rozszerza, a dusza śpiewa? Sposobów na znalezienie swojej pasji i celu życia jest wiele. Dzisiaj zaproponuje ci jedno takie ćwiczenie, które pozwoli ci odkryć, co jest dla ciebie naprawdę ważne.

1. Wyobraź sobie przez chwilę, że twoje życie jest idealne i wszystkie twoje potrzeby zostały zaspokojone. Następnie dokończ na kartce poniższe zdanie dziesięcioma zakończeniami.

„Kiedy moje życie będzie idealne, będę ________”

Na przykład: „Kiedy moje życie będzie idealne, będę całe dnie spędzał z dziećmi”, albo „będę pisał książki” lub „będę zdrowy, energiczny i wysportowany” albo „będę podróżował po całym świecie” itd.

Stań się na chwile marzycielem dla którego nie ma żadnych ograniczeń. Wyobraź sobie, że wszystko jest możliwe. Co byś wtedy robił? Jak wyglądałoby twoje życie? Jeśli chcesz możesz napisać więcej niż 10 zakończeń.

2. Do każdej odpowiedzi zadaj sobie pytanie: „Co w tym jest dla mnie tak naprawdę ważnego?” i zapisz odpowiedź.

Na przykład: „Co w byciu zdrowym jest dla mnie tak naprawdę ważne?”  – odpowiedź: „To że akceptuje siebie w pełni, podobam się sobie i czuje się piękna” albo „Co w byciu kierowcą jest dla mnie tak naprawdę ważnego?” – odpowiedź: „To że czuje się wtedy wolny”.

3. Znajdź do każdej odpowiedzi po 3 sposoby, którymi już teraz możesz zacząć zaspokajać, to co jest dla ciebie najważniejsze.

Na przykład, by zaspokajać potrzebę poczucia wolności możesz raz w tygodniu wybrać się na samotny spacer lub przejażdżkę samochodem; znaleźć łąkę na której przez pół godziny będziesz swobodnie tańczyć nago, medytować.

Drugi przykład. By zaspokoić pragnienie akceptacji siebie możesz napisać 50 swoich osiągnięć i pozytywnych cech, kupić sukienkę, umalować się i umówić na randkę z kimś, kto wiesz, że będzie cię adorował, kupić książkę motywacyjną lub o akceptacji siebie itd.

4. W odniesieniu do odpowiedzi z punktu pierwszego, pomyśl o 3-4 osobach, które nie traktują tego co robią z pasją, tylko z poczuciem obowiązku, przymusu, może znudzenia, niechęci itd. Zastanów się o czym one rozmawiają, gdy mówią o swoich zajęciach? Na czym są skoncentrowani? Jakich słów używają? Jak wygląda wtedy ich postawa ciała? W jaki sposób traktują siebie i innych ludzi? Wynotuj przynajmniej pięć zachowań, które w nich zauważasz.

Czy którekolwiek z tych zachowań, postaw i słów zauważasz u siebie? Zastanów się jak te zachowania sabotują działanie i życie z pasją. Bo sabotują. Jeśli chcesz żyć z pasją, to musisz uwolnić się od takich zachowań.

5. Dla każdego twojego sabotującego zachowania lub postawy zrób listę przynajmniej 3 nowych zachowań i pomysłów, na to jak je zmienić i wprowadzać nowe, by stały się twoimi nawykami przybliżającymi cię do życia zgodnym z tym, co wynotowałeś w punkcie 1.

Jeśli będziesz potrzebował pomocy w tym ćwiczeniu lub na innym etapie pracy ze sobą, chętnie pomożemy. Przeczytaj o Life & Love Coaching. Życzymy sukcesów i pięknego życia ?

Niech każda chwila będzie inspirująca

Masz w sobie głos inspiracji, który zna odpowiedzi na każde pytanie i który, choć tego nie słyszysz, mówi do ciebie przez cały dzień dając ci wskazówki dotyczące tego, co powinieneś robić, by twoje życie zmierzało w kierunku świadomego życia opartego o cele duszy.

Gdy już wiesz jakie są twoje pasje, ten głos oświetla cię swoim wewnętrznym ogniem, rozpalając w każdym momencie moc inspiracji i siłę do działania. Pójście za głosem inspiracji nie oznacza, że robisz to co jest łatwe. Często jest na odwrót, często usłyszysz wskazówki i zalecenia, których nie chcesz słyszeć i tym bardziej nie będziesz chciał wykonać. Dlatego właśnie rzadko słuchamy Tego głosu, ponieważ chcemy łatwych i szybkich odpowiedzi i zaspokojenia powierzchownych potrzeb, a głos serca, głos duszy, głos Boga, kieruje nas w stronę głębokich potrzeb i celów, do których potrzebne kroki mogą często wydawać się zbędne lub zbyt trudne. Nie są. Jeśli słyszysz głos inspiracji, to znaczy, że jesteś gotowy i masz w sobie wystarczająco dużo siły, by za nim podążyć.

Wsłuchaj się w Głos Inspiracji

Każdy dzień zaczynaj tym oto sposobem:

  1. Zamknij oczy, weź kilka głębokich, spokojnych i powolnych, odprężających oddechów.
  2. Zadaj sobie trzy pytania:
  • Co Bóg chce, żebym zrobił?
  • Gdzie Bóg chce, bym poszedł?
  • Co Bóg chce, żebym powiedział i komu?
  1. Daj sobie chwilę na to, by te pytania zapadły głęboko w twoim umyśle. Odpowiedzi mogą przyjść od razu lecz nie muszą.
  2. W ciągu dnia bądź uważny na wszystkie pojawiające się odpowiedzi, które mogą przyjść w formie pojawiającej się inspirującej myśli, ale odpowiedź może przyjść w słowach kogoś innego, kto je wypowie, w odczuciu w ciele czy emocji, zdarzeniu, obrazie który zobaczysz itp. Odpowiedzi mogą przyjść na wiele różnych subtelnych sposobów, więc ważne jest byś był uważny.
  3. Dodatkowym pytaniem, które możesz zadawać przed każdą decyzją jest: „Jak postąpiłaby teraz Miłość?”

Jak z każdym nawykiem i te potrzebują czasu, by stały się częścią twojej świadomości i były naturalne. Ćwicz je codziennie tak długo jak będzie potrzeba. Efekty mogą zacząć pojawiać się od razu jednak na trwałe zmiany będziesz musiał chwile zaczekać i włożyć w to trochę wysiłku. Opłaca się ?

 

Recommended
„To nie sukces jest kluczem do szczęścia. To szczęście jest…