cele

„To nie sukces jest kluczem do szczęścia. To szczęście jest kluczem do sukcesu. Jeśli kochasz, to co robisz, to odnosisz sukces.” – A. Schweitzer

Czego naprawdę pragniesz?

Ludzie szczęśliwi, to Ci którzy żyją z głębokim poczuciem celowości w życiu każdego swojego dnia. I nie chodzi o materialne cele, które są oczywiście ważne ale które nie mają nic wspólnego ze szczęściem. Chodzi o cele, które są spójne z twoimi głębokimi wartościami i pragnieniami duszy. To one, jeśli tylko je rozpoznasz, nadają sens życiu, i codziennie motywują do działania, codziennie dają zastrzyk energii, inspiracji i determinacji do tego, by mierzyć się z przeciwnościami i pojawiającymi się problemami na ścieżce, którą podążasz.

Co chcesz dać innym?

Co chcesz, by po tobie zostało?

Odpowiedzi na te pytania mogą przynieść prawdziwy cel twojej duszy.

Moim głębokim celem opartym o duszę i wartości jest dzielenie się z innymi Miłością, którą mam w sobie i pokazywanie, że każdy ma ją w swoim sercu w nieograniczonych ilościach, ba, a nawet to, że każdy nią jest. Sposobami realizacji tego celu jest praca jako terapeuta, coach, autor inspirujących tekstów, z których jeden właśnie czytasz itd. To nie znaczy, że to jest jedyny sposób osiągnięcia tego celu. Ktoś inny mógłby dzielić się miłością i inspirować poprzez muzykę, gotowanie, sport itd. Sposób realizacji celu duszy jest drugorzędny, ponieważ, to intencja za nim stojąca daje prawdziwą moc, radość i szczęście.

Praca, kariera czy powołanie?

Jak postrzegasz swoje codzienne zajęcia? Czy są dla ciebie pracą, karierą czy powołaniem (wyrazem celu opartego o głębokie wartości). Poniższa historia wyjaśni ci różnice pomiędzy tymi trzema wyrażeniami (Pochodzi z książki „Sekret Szczęścia”):

Pewnego dnia stara kobieta podeszła do placu budowy, gdzie trzech silnych, młodych mężczyzn pracowało ciężko, układając cegły.

Podeszła do pierwszego z nich i zapytała, co robi. Odpowiedział jej dość niegrzecznie: „Nie widzisz? Układam cegły. To właśnie robię przez cały dzień – po prostu układam cegły:.

Potem zapytała drugiego mężczyznę, co robi. Odpowiedział: „Jestem budowniczym i wykonuję swoją pracę. Jestem dumny z tego, że jestem dobrym rzemieślnikiem, i cieszę się, że w ten sposób zarabiam na utrzymanie rodziny”.

Staruszka podeszła do trzeciego mężczyzny i zobaczyła, że jego oczy są pełne radości, a twarz jaśnieje niczym słońce. Kiedy zadała mu to samo pytanie, odpowiedział z wielkim entuzjazmem: „Ocz, buduję najwspanialszą katedrę na świecie”

Pamiętaj, że nie to, co robisz przesądza o twoim szczęściu i zadowoleniu z pracy, ale to jak je postrzegasz i z jakich wartości wypływa. Jeśli będziesz widział swoje zajęcie jako swoje powołanie, to pracując z poczuciem dużej wartości i celowości będziesz robił to z dużo większą satysfakcją, motywacją i szczęściem.

Pomyśl z jakim nastawieniem wykonujesz swoje codzienne czynności, zarówno te zawodowe jak i prywatne. Jeśli nie wypływają one z powołania, to zastanów się, co mógłbyś zrobić, by zmienić swoje postrzeganie i na ile jest to możliwe? Na ile są one wyrazem pragnień twojej duszy?

W jutrzejszej lekcji przeczytasz więcej o tym jak znaleźć swoją prawdziwą pasję i cel, jak być inspirowanym w każdej chwili i każdego dnia oraz jaki sposób realizacji celów daje największe poczucie szczęścia. Zapraszamy z Miłością!

Recommended
Wczoraj Agnieszka pisała o realizowaniu celów metodą Kaizen, metodą małych,…