Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego podobają Ci się określone typy urody? Skąd się wziął Twój ideał kobiety lub mężczyzny? Dlaczego Twoi partnerzy, często posiadają podobne cechy wyglądu? Odpowiedź na zadane pytania jest kompilacją wzorców, które zostały zaczerpnięte z otoczenia na przestrzeni lat.

Jakie wydarzenia z Twojego życia mogą determinować Twoje wybory?

  • Postrzeganie rodzica jako idealnego partnera;
  • Osoba płci przeciwnej, która wywarła na Tobie duże wrażenie w dzieciństwie;
  • Promowany wizerunek “idealnej kobiety”, “idealnego mężczyzny” w reklamach;
  • Pierwszy partner;
  • Wzorzec społeczny (mężczyzna musi być wyższy, różnica wieku nie większa niż 15 lat);
  • Wzorzec pierwotny związany z instynktownym wyborem partnerki posiadającej szerokie biodra oraz duże piersi, bądź mężczyzny wysportowanego z charakterystyczną szeroką szczęką.

Zdrowie jest atrakcyjne

Duża część cech jest kojarzona ze zdrowiem. Partnerzy szczupli, wysportowani, spełniający się zawodowo oraz zadowoleni z życia mają znacznie większe powodzenie, niż osoby posiadające problemy z utrzymaniem dobrej formy. Rozwój osobisty sprawi, że nie tylko Ty sam poczujesz się lepiej. Twoje otoczenie również zareaguje na zmianę, która w Tobie nastąpi.

Programy z podświadomości

Każdego dnia oddziałują na nas różne wzorce (programy) pochodzące z podświadomości. Ich zadaniem jest zautomatyzowanie powtarzających się czynności: nie zastanawiamy się nad postawieniem kolejnego kroku, natomiast jadąc na rowerze myślą przewodnią nie jest pedałowanie). Wzorce nie są niczym złym, pod warunkiem że jesteśmy świadomi ich istnienia oraz że zgadzamy się z tym “co o nas mówią”. Poznałam kiedyś mężczyznę, który był szaleńczo zakochany w dziewczynie z kręconymi włosami. Po zakończeniu relacji, szukał kobiet o podobnym wyglądzie. Również i ja któregoś dnia zatrzymałam się i pomyślałam: “A właściwie dlaczego to ma być blondyn z niebieskimi oczami?”. W chwili, gdy dostrzeżemy, że wzorzec nas ogranicza, możemy zmienić nasze preferencje.

W tym celu można:

  • Rozpocząć pracę z podświadomością i zmienić wzorzec;
  • Świadomie dostrzec go i odebrać mu ważność i prawdziwość.

Jak to zrobić dowiesz się z naszych kolejnych wpisów. Obserwuj nas, by być na bieżąco z tekstami i artykułami.

Recommended
  Potęga podświadomości to nie tylko tytuł książki. Mowa o…