jak uwolnić się od hejtu

Hejt i krytykanctwo

Powyższy cytat jest wyjaśnieniem wszechobecnego hejtu i ogólnego krytykanctwa. Ego odnajduje własny interes w odrzucaniu i atakowaniu wszystkiego czego nie potrafi pojąć. Jest to jego sposób na łagodzenie, a raczej na zakrywanie nieświadomego poczucia winy i poczucia gorszości.

Dlatego każdy sceptyk nienawidzi i boi się wyższych poziomów świadomości jak Miłość, odwaga, przebaczenie, piękno, radość lub szczęście i będzie na tysiące różnych, od subtelnych po brutalne, sposobów atakować te wartości.

Sposób na krytykę

Sposobem na radzenie sobie z taką postawą u innych nie jest obrona, która tylko napędza machinę ego, zarówno w „atakującym” jak i „atakowanym” ale zrozumienie mechanizmu ego, akceptacja i przebaczenie. Słowa zostały nieprzypadkowo wzięte w cudzysłów, ponieważ „atak” nie jest możliwy bez „obrony” i na odwrót. Dlatego najlepszą obroną jest jej brak. Jeśli się nie bronisz, to znaczy, że nie możesz być zaatakowany, bo domniemany atak zostaje u tego, który próbuje go wymierzyć. Ważnym jest jednak zrozumienie, że to odnosi się do umysłu, uczuć i postawy, a nie samego działania. Najlepszą obroną jest brak obrony mentalnej. Jeśli jest potrzebne jakieś działanie, to należy je podjąć, jednak nie jako kontratak, a jako odpowiedź Miłości ?

Świetnie obrazuję tę zasadę krótka historia:

Pewnego razu przyszedł do Buddy człowiek który go obraził i miał w sobie wiele negatywnych emocji. Budda go zapytał:

– Jeżeli ktoś przyniesie ci prezent a ty go nie przyjmiesz, to do kogo on należy?

– Do tego, kto go przyniósł- odpowiedział człowiek.

– Tak samo dzieje się w momencie, kiedy ty mnie obrażasz a ja nie biorę tej obrazy do siebie. Nie biorę ani twoich negatywnych wyobrażeń, ani emocji. Do kogo one należą?

Pokora i Miłość uwalnia

Jeśli sami przejawiamy postawę krytykującego ego, to przydatnym narzędziem do przekroczenia tego stanu jest głęboka pokora, akceptacja, samowybaczenie i uwolnienie poczucia winy oraz poczucia gorszości. Można to zrobić na wiele sposobów, np. korzystając z metod pracy terapeutycznej i duchowej.  Robimy to na sesjach Life & Love Coaching! Możesz też wybrać Miłość, która stopniowo rozpuści twój cały negatywizm. Jak to zrobić przeczytasz w naszych Lekcjach Miłości. W szczególności w pierwszych trzydziestu. Miłej lektury i dużo Miłości.

(Visited 305 times, 1 visits today)

Bartłomiej Raczkowski

Na co dzień korzystam z wyuczonych narzędzi psychologicznych i duchowych, by skutecznie uwalniać się od swoich ograniczeń i pomagać w tym innym. Jako wykształcony trener osobowości, terapeuta psychologiczny, life coach i uczestnik wielu psychologicznych kursów poznałem i opanowałem dziesiątki technik pracy z umysłem. Natomiast jako student metafizycznego kursu bezwarunkowej miłości, praktyk medytacji, uczestnik kursów duchowego rozwoju, pasjonat duchowej literatury, poznałem i wciąż poznaję techniki pracy na najgłębszych poziomach umysłu, których nie zawaham się użyć 🙂 ?

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
Więzienie otwarte A czy to zrobisz zależy już tylko od…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: