Lęk

 

Istnieją tylko dwa wewnętrzne stany: MIŁOŚĆ i LĘK i tylko jeden wybór między jednym, a drugim.

Z nich rodzą się lub są ich przejawem wszystkie inne znane człowiekowi myśli i emocje, a w ich konsekwencji konkretne zachowania. W każdej sytuacji, każdego dnia podejmujemy decyzje będące motywowane jednym z tych dwóch stanów (miłość lub lęk).

Pierwszy prowadzi ochoczo, do tego czym sam jest – Miłości, która jest wzmacniana i mnożona, niezależna od czynników zewnętrznych (przeczytaj więcej w Lekcji 1: https://goo.gl/fhEDuY ) wyrażana w myślach pełnych optymizmu, łagodności, otwartości czy akceptacji. Uczucia jakie wtedy się pojawiają to np. pokora, odwaga, radość, zrozumienie, pogoda ducha które prowadzą do zachowań w świecie zewnętrznym, przejawiające te właśnie uczucia – w relacjach współpracy, dzielenia się, dążenia z odwagą do zamierzonych celów, harmonią w związkach, wysoką życiową motywacją i energią, zdrowiem, łatwością zarabiania pieniędzy, przynależnością do wspólnot, pomaganiem innym, serdecznością w kontaktach itd.

Z kolei wybranie lęku za swojego przewodnika nieuchronnie wiąże nas z jego gęstą energią, ciężką wibracją negatywnego myślenia o życiu jako o polu bitwy, czymś ciężkim z czym trzeba się zmagać i walczyć, by nie zostać pokonanym, przekonaniami (myślami) o tym, że poczucie szczęścia może dać jedynie zdobycie czegoś materialnego (jak bogactwo, sława, idealne ciało i idealny partner na wyłączność, który da mi szczęście i miłość), a jedynym sposobem zdobycia tego jest wywalczenie sobie tego (często kosztem innych lub nieświadomie kosztem samego siebie). To mentalność poczucia braku z zaburzonymi stanami emocjonalnymi takimi jak apatia, depresja, poczucie winy, zazdrość, pożądanie, złość lub agresja, zawiść itp. Doświadczając życia z tego poziomu miłość ograniczamy do pożądania, podniecenia, ciała, zaspokojeniu wewnętrznej pustki, wypełnieniu samotności, dostarczeniu z zewnątrz tego czego w naszym mniemaniu nam brakuje (np. poczucie wartości które dostajemy od partnera).

Lęk jest przeciwieństwem miłości. Lęk jest brakiem miłości, jej pożądaniem, walką o nią, złością z przegranej, nienawiścią do samej siebie. W przeciwieństwie do niego Miłość jest pełna sama w sobie; nie pożąda, a daje, dzieli się, i szerzy; nie walczy, bo widzi, że każdy jest w swojej istocie miłością, wiec po co miałaby walczyć o samą siebie; nigdy więc nie przegrywa i zawsze tylko kocha; kocha nawet lęk, widząc w nim jedynie głębokie zranienie i wołanie o miłość, a że sama jest Miłością, to może jedynie odpowiedzieć samą sobą ?

W każdej chwili dokonujemy wyboru naszego przewodnika – Miłości lub lęku. Innego wyboru nie ma. Każdy przewodnik powie Ci co masz myśleć, co czuć i jak postępować.

 

DO PRZEMYŚLENIA:

Którego przewodnika chciałbyś za swojego przyjaciela? Którego wybierasz?

Pomyśl o swoich codziennych wyborach, w swoim związku, życiu, rodzinie, w stosunku do siebie i się zastanów z kim postanawiasz patrzeć: Z lękiem czy z Miłością? Następnie pomyśl jak wybranie jednego lub drugiego wpływa na twoje samopoczucie, twoje ciało (napięte, rozluźnione), twoją postawę, na to jak jedne myśli prowadzą do kolejnych i jak to wpływa na uczucia, stan ducha, postrzeganie sytuacji zewnętrznych i rodzaj twoich działań. Spójrz na to w dłuższej perspektywie i zobacz jak to wpływało na twoje zdrowie, sytuacje życiową i ogólnie na jakość życia.

Możesz być pewny, że jeśli twoje myśli, emocje czy zachowania mają znamiona pożądania, pragnienia zdobycia czegoś, zatrzymania dla siebie, samotności, braku, złości, zazdrości, ograniczania wolności, niechęci, braku tolerancji, braku dystansu, jeśli jest w nich żal, pogarda, ocena, zawłaszczenie, duma, egoizm itd. Itd. Itd. To wybrałeś Lęk za przyjaciela a w konsekwencji prędzej czy później odpłaci tym czym sam jest – bólem, stratą, poczuciem urazy, niesprawiedliwości i jeszcze większym poczuciem braku (chyba, że sobie to uświadomisz i przyniesiesz te emocje do miłości. Więcej w lekcji 4: https://goo.gl/J1ps6r )

Jeśli natomiast masz miłujące myśli, twoją jedyną intencją jest dawać miłość, bez oczekiwania w zamian czegokolwiek, a wiodącym uczuciem jest radość, to wybrałeś Miłość za swojego przewodnika, która z wdzięczności będzie się mnożyć i dawać Ci więcej siebie 🙂

____________________

Jeśli masz ochotę, podziel się w komentarzu swoimi przemyśleniami i postrzeżeniami na temat, tego którego i w jakich sytuacjach przewodnika wybierasz. Będziemy bardzo wdzięczni  

A jeśli podoba Ci się nasz projekt, daj nam łapkę w górę  i udostępnij post znajomym, by też mogli do nas dołączyć w przestrzeni Miłości

 

 

(Visited 448 times, 2 visits today)

Bartłomiej Raczkowski

Na co dzień korzystam z wyuczonych narzędzi psychologicznych i duchowych, by skutecznie uwalniać się od swoich ograniczeń i pomagać w tym innym. Jako wykształcony trener osobowości, terapeuta psychologiczny, life coach i uczestnik wielu psychologicznych kursów poznałem i opanowałem dziesiątki technik pracy z umysłem. Natomiast jako student metafizycznego kursu bezwarunkowej miłości, praktyk medytacji, uczestnik kursów duchowego rozwoju, pasjonat duchowej literatury, poznałem i wciąż poznaję techniki pracy na najgłębszych poziomach umysłu, których nie zawaham się użyć 🙂 ?

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
  Kim jestem? Czym jest miłość? Zadaj sobie proszę te…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: