pewność siebie

Pewność siebie

Zdrowa, naturalna pewność siebie jest wynikiem integracji naszych wypartych do cienia części, zasobów, umiejętności i energii, która była poświęcana na utrzymywaniu głęboko w nieświadomości tego wszystkiego, czego nie akceptowaliśmy i wstydziliśmy się pokazywać światu.

Jest więc pogodzeniem się z samym sobą, odzyskaniem poczucia własnej wartości, pozwoleniem Miłości by świeciła z naszego wnętrza. Jest konsekwentnym wybieraniem postaw Odwagi, zmianą myślenia z negatywnego na racjonalne (nie pozytywne, które może być taką samą ucieczką jak negatywizm). Jest też umiejętnością zarządzania samym sobą, wewnętrznymi konfliktami, czasem, priorytetami, motywacją itd. przy jednoczesnej łagodności w stosunku do siebie, życzliwości, wdzięczności, wybaczaniu niedoskonałości, trosce o siebie i innych, współczuciu i radości.

Pewność siebie pozwala czuć się dobrze ze sobą i spokojnie oraz pewnie z innymi, daje swobodę w komunikacji, wyrażaniu swojego zdania, proszeniu, byciu asertywnym, realizacji celów, rozwiązywaniu konfliktów i codziennych wyzwań i problemów.

Pewność siebie, to Odwaga w działaniu!

Wyobraź sobie pewność siebie

Ważnym w budowaniu pewności siebie jest nadanie umysłowi odpowiedniego kierunku, tak by wiedział dokąd zmierza i by zaczął budować potrzebne do tego struktury mentalno-emocjonalne. Ćwiczenie to pozwoli nadać umysłowi taki kierunek oraz znacząco wspomoże budowanie postaw odwagi jeśli takie wybrałeś i je ćwiczysz.

Zamknij oczy i wyobraź sobie, że siedzisz w sali kinowej na której oglądasz film ze sobą w roli głównej. Obejrzyj film w którym jesteś pewnym siebie bohaterem przejawiającym wszystkie te cechy, których teraz ci brakuje, a które chcesz mieć. Wyobraź sobie dokładnie kilka scen z przyszłości w których czujesz się doskonale pewny siebie, w których emanujesz nią, w których pewnie siebie rozmawiasz z innymi itd.

Gdy będziesz gotów wciel się w bohatera na filmie stając się z nim jednym. Odczuj w ciele jak to jest czuć pewność siebie, spokój i luz. Przyjmij postawę ciała bohatera, mów pewnie i przeżyj tak kilka kolejnych scen. Następnie sprawdź jaki kolor mają te uczucia pewności siebie. Niech ten kolor i uczucie zaleje całe twoje ciało. Rozpłyń się w nim.

Powtarzaj to ćwiczenie kilka razy dziennie przez najbliższe dni.

A za każdym razem jak wychodzisz z domu przypomnij sobie o ćwiczonej cesze odwagi. Postanów taki być i wyobraź sobie jak cały wypełniasz się kolorem pewności siebie.

Ćwiczenie w lustrze

Codziennie rano poświęć 3 minuty na proste ćwiczenie przed lustrem. 1 minutę poświęć na wyobrażanie sobie siebie w niedalekiej przyszłości w której osiągasz różnego rodzaju sukcesy dzięki pewności siebie, mogą to być małe sukcesy jak rozmowa z nowo poznaną dziewczyną czy trochę większe jak np. zrobienie prezentacji w pracy i związane z tym korzyści. Drugą minutę poświęć na prawienie sobie komplementów. W trzeciej zamknij oczy, wyobraź sobie kogoś kogo bardzo kochasz lub po prostu przywołaj uczucie miłości kilka razy łagodnie powtarzając to słowo. Jak będziesz je mocno odczuwał, otwórz oczy i w tym stanie przyglądaj się sobie. Na koniec powiedz do siebie: „Jesteś świetnym facetem (kobietą), kocham cię”

Przypomnij sobie też pozycje siły, którą możesz przybrać przed lustrem.

(Visited 198 times, 1 visits today)

Bartłomiej Raczkowski

Na co dzień korzystam z wyuczonych narzędzi psychologicznych i duchowych, by skutecznie uwalniać się od swoich ograniczeń i pomagać w tym innym. Jako wykształcony trener osobowości, terapeuta psychologiczny, life coach i uczestnik wielu psychologicznych kursów poznałem i opanowałem dziesiątki technik pracy z umysłem. Natomiast jako student metafizycznego kursu bezwarunkowej miłości, praktyk medytacji, uczestnik kursów duchowego rozwoju, pasjonat duchowej literatury, poznałem i wciąż poznaję techniki pracy na najgłębszych poziomach umysłu, których nie zawaham się użyć 🙂 ?

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
Wybierz jedną z rozpoznanych w poprzednich ćwiczeniach cech, np.: agresja,…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: