W dzisiejszej lekcji zapoznam was z ćwiczeniem Sonii M. Miller, które pozwala na odnalezienie celu duszy. Kim jest jego autorka? Sonia, doświadczona terapeutka i uzdrowicielka napisała książkę pt. “Prawo przyciągania w praktyce”. Czytając tę pozycję natrafiłam na doskonały sposób, który pozwala w krótkim czasie odnaleźć cel duszy.

Cel duszy

Celem duszy nazywamy główne zadanie, które wybraliśmy na to życie. Jeszcze przed narodzinami, postanowiliśmy w jakim zakresie chcemy się realizować, co doskonalić, co osiągnąć. Wszystkie nasze doświadczenia poczynając od tego, jaką rodzinę wybraliśmy, prowadzą nas do realizacji celu duszy. Sama przez wiele lat, nie wiedziałam, która z dróg jest dla mnie najlepsza. Książki z zakresu rozwoju osobowości nie dawały mi w tamtym czasie odpowiedzi. Uwielbiałam siedzieć i czytać. Mimo zdobywania wiedzy, widziałam, że moje życie stoi w miejscu. Dopiero, gdy zaczęłam doświadczać, iść jedną z dróg, doprowadziło mnie to do intuicyjnego poznania celu duszy. Ćwiczenie Sonii, doskonalone przez lata praktyk terapeutycznych, utwierdziło mnie w tym, jaki jest mój cel.

Wyłanianie celu duszy

Cel duszy nie musi być od razu widoczny i jednoznaczny. Kolejne zdarzenia kształcą nas, przygotowując do ostatecznej roli. Często, dopiero po tym, gdy zrealizujemy mniejsze cele, wyłania się ten ostateczny. Cel, który przyniesie nam pełne spełnienie wewnętrzne w postaci spokoju, miłości i radości z tego co robimy oraz zewnętrze przejawiające się jako szczęśliwe życie.

Ćwiczenie pozwalające poznać cel duszy

Zadanie dla ciebie składa się z czterech etapów. Omówię ja na przykładzie własnych wyników. Jako załącznik dodałam arkusz, który możesz wydrukować. Na własnej kartce, będzie ci wygodniej zaznaczać.

Pobierz > CEL pdf > CEL DUSZY

  1. Spośród wymienionych ról, wybierz trzy, które najlepiej do Ciebie pasują. Pozwól na to, by twój wybór był intuicyjny. To, że w tej chwili jesteś żoną, czy mamą, nie musi być związane z twoją ostateczną rolą. Jeżeli według Ciebie brakuje jakiejś roli, dopisz ją.

UCZEŃ, KAPŁANKA, NAUCZYCIEL, AKTOR, ARTYSTA, ASTRONAUTA, PIOSENKARZ, KOMIK, LIDER, UZDROWICIEL, INŻYNIER, MATKA, TANCERZ, BUDOWNICZY, WOJOWNIK,
ŻONA, KOWBOJ, PIELĘGNIARZ, SPORTOWIEC, MUZYK, PASTOR, MEDIATOR, DZIECKO, BADACZ, JASNOWIDZ, SOCJOLOG, PIONIER, PRODUCENT, TRENER, PISARZ, BOGINI, ZWYCIĘZCA, PIELĘGNIARZ, TWÓRCA, PASTOR, POSZUKIWACZ PRZYGÓD, ANIMATOR WYCIECZKI, POETA.

Mój wybór to:  POSZUKIWACZ PRZYGÓD, LIDER, JASNOWIDZ.

Trzecia rola “jasnowidz” została wybrana intuicyjnie, na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że jasnowidz, to jakieś 10% mojej osobowości.

  1. Każdą z wymienionych ról odnieś do swojego życia. W jaki sposób poszczególne role się przejawiają, bądź przejawiały. U mnie wygląda to następująco:

POSZUKIWACZ PRZYGÓD: Od kiedy pamiętam w moim życiu wiele się działo. Jestem bardzo żywą osobą lubiącą doświadczać, kiedy hamuję, staję się osowiała i mam skłonność do depresji. Liczne życiowe zmiany były kolejnymi przygodami. Uczę się przez doświadczenie, uwielbiam zwiedzać nowe tereny, odkrywać niuanse związane z życiem, z jego sensem i przyczynowością.

LIDER: Liderem byłam na szkolnym boisku, w relacjach, jestem w pracy.

JASNOWIDZ: Miewam doświadczenia powszechnie uważane za nieistniejące. Widzenie aury, rozmowy z duszą, inspiracje od anioła, prorocze sny.

  1. Do każdej z wybranych ról dopisz czasowniki, które według Ciebie najlepiej opisują daną rolę.

POSZUKIWACZ PRZYGÓD: Doświadcza, zwiedza, odkrywa, poznaje, jeździ, odkrywa, poszukuje, zmienia.

LIDER: Wyznacza nowe ścieżki, uniezależnia się, pokazuje, wspiera, dodaje wiary, inspiruje, motywuje.

JASNOWIDZ: jasno widzi, pomaga zrozumieć, wspiera, podpowiada, znajduje rozwiązania, inspiruje, motywuje, tłumaczy.

4.Przejdźmy do ostatniego kroku. Jeżeli wykonałeś poprzednie, cel życia powinien wyjawić się sam. Dokończ poniższe zdanie:

Celem mojej duszy jest:……………………………………………………………………………………………………..

Moim celem życia jestem pomoc w odnajdywaniu celu życia innych osób 🙂

Pragnę pomagać innym w odnalezieniu drogi dającej poczucie bezpieczeństwa, szczęście i miłość. Uczę się w tym kierunku, zdobywam doświadczenie życiowe w innej branży. Wiem, że zawód, który obecnie wykonuję jest istotny dla tego, czemu będę mogła w pełni poświęcić się w przyszłości.

Kiedy dokończysz zdanie, będziesz wiedział, że jest prawdziwe. Poczujesz w swoim sercu, że to jest właśnie cel twojej duszy. Jeżeli nie przyszła ci żadna odpowiedź, nie przejmuj się. Wróć do ćwiczenia następnego dnia. Jeśli zechcesz, podziel się z nami swoimi wynikami w komentarzu ❤️

Recommended
Zaplanuj swój cel Cel powinien mieć wydźwięk pozytywny. Istotne jest…