Pytaki – gra dla dla Twojej rodziny

Mieliśmy z Bartkiem wyjątkową okazję, by przetestować grę “Pytaki”.  Jakie są zasady gry? Dla kogo będzie doskonałym wyborem i dlaczego? Zapraszam do przeczytania recenzji.

Co zawiera opakowanie?

W opakowaniu znajdziecie okrągłe kartoniki z pytaniami, dwie kostki (jedną tradycyjną oraz drugą z buźkami wyrażającymi uczucia), karty z opisem poszczególnych uczuć z kostki, notatnik wraz z ołówkiem do zapisywania interesujących odpowiedzi i instrukcję. Oprócz tego znajdziecie ładny czerwony woreczek, który może wam posłużyć zarówno do gry, jak i do przechowywania pytaków. Wizualnie gra wygląda bardzo estetycznie.

Jakie są zasady gry?

W grę można grać na dwa sposoby – tradycyjny, który polega na losowaniu pytaków z woreczka lub w sposób przypominający grę planszową – wtedy na stole rozkładamy tyle okrągłych kartoników, ile chcemy, tworząc swego rodzaju planszę o dowolnie wybranym kształcie i poruszając się po niej pionkiem, zgodnie z ilością wyrzuconych oczek na kostce, odkrywając pytanie na którym staniemy. Ten sposób na pewno bardziej przypadnie do gustu młodszym dzieciom. Amelka była zachwycona mogąc najpierw układać z nami planszę, a następnie rzucać za wszystkich kostką i poruszać się pionkiem. W zależności od tego ile mamy czasu i chęci grać, z tylu pytaków możemy ułożyć “trasę” po której będziemy poruszać się pionkiem odkrywając kolejne pytania. My grając za każdym razem wybieraliśmy ten sposób rozgrywki właśnie.

Następnie wyjmujemy karty uczuć, kostki, pionek, notatnik i ołówek. Każdy z uczestników rzuca tradycyjną kostką, a następnie porusza się odpowiednią ilość pól, po czym odwraca pytaka i czyta zawartą na nim treść, a następnie odpowiada na zawarte na nim pytanie lub wykonuje polecenie. Zadaniem może być również rzucenie kostką uczuć oraz wykonanie polecenia związanego z uczuciem, które zostało ukazane na kostce uczuć.

W tej grze nie ma wygranych, ani przegranych. Zabawa polega na odpowiadaniu na pytania, bądź wykonywaniu zadań zapisanych na okrągłych kartonikach takich jak np. “Przytul teraz tylu uczestników gry, ilu chcesz”.

Dla kogo?

Jeżeli chcesz, by osoby z Twojej rodziny stały się sobie bardziej bliskie, by rodzinna więź została zacieśniona w naturalny oraz przyjemny, a zarazem interesujący sposób, Pytaki będą doskonałym wyborem. Nie polecam grania z kimś z kim nie chcemy stać się bliscy, bądź przed kim nie mamy ochoty się otworzyć.

Czy są jakieś minusy?

Należy mieć świadomość, że przy trzeciej lub czwartej grze, pytania zaczną się powtarzać. To nie jest Chińczyk, czy Monopol, więc prawdopodobnie w grę nie będziecie grać w nieskończoność. Jednak gwarantuje Wam, że wspólne wieczory przy tej grze, będą wyjątkowe i niezapomniane.

Jakie są korzyści?

Największą korzyścią  wynikającą z grania w Pytaki, jest niewątpliwie nawiązanie większej bliskości, przez osoby zaangażowane we wspólną grę. Dzieci oraz dorośli mają okazję do tego, by zacząć publicznie wyrażać swoje zdanie, opowiadać ważne dla nich historie, otwierać się mówiąc o swoich uczuciach, upodobaniach oraz marzeniach.

Jak wyglądała nasza gra?

W mojej ocenie, to przede wszystkim gra dla dzieci. Grałam w Nią za pierwszym razem z moją córką Amelką i z Bartkiem, a następnie z mamą i z córeczką. Amelka ma 4,5 roku i gra bardzo jej się spodobała. Była zaangażowana od początku do końca. Wiele rzeczy rozumiała już w tak młodym wieku. Podejrzewam, że 5-6 letnie dzieci, już w pełni będą mogły wykorzystać potencjał gry w Pytaki, pod warunkiem, że rodzice zaangażują się we wspólną grę. Dla mnie i dla Bartka, gra była interesująca. Wszyscy się dobrze bawili. Pytaki są świetnym zakupem na wspólny wyjazd, bądź doskonałym prezentem na święta, czy urodziny. Mają głęboką wartość psychologiczną. Polecam!

 

Grę można kupić na stronie producenta pytaki.pl

A już jutro na naszym fanpage’u ogłosimy KONKURS w którym będzie do wygrania jeden egzemplarz gry! Bądźcie z nami.

 

Recommended
W dzisiejszej lekcji zapoznam was z ćwiczeniem Sonii M. Miller,…