Intuition.vision – gra, która ćwiczy wiedzę intuicyjną

Ponad dwa miesiące temu dostałem do testów nietypową grę edukacyjną, której celem jest ćwiczenie intuicji, naszego wewnętrznego głosu, osobistego przewodnika mówiącego do nas przez cały czas, jednak rzadko słyszanego, a tym bardziej słuchanego. Bo przecież każdy choć raz słyszał podszepty własnego serca, ale z braku pewności czy to na pewno jego głos lub też z braku wiary w niego mało kto go słuchał. Wszak jesteśmy nauczeni słuchać innego głosu, głosu rozsądku, tej analitycznej części umysłu.

Gra ma nam pomóc nawiązać ponownie kontakt z głosem naszego serca, by ten stał się wyraźny, a my pewni tego co mówi. Jakie jeszcze ma przynieść korzyści?

Korzyści z gry

Wg opisu twórców gry poza rozwojem intuicji regularne granie w nią ma przynieść także i inne korzyści. Wśród nich wymieniana jest poprawa zdolności dedukcji i podejmowania decyzji, wzrost koncentracji, zmiana negatywnych wspomnień w pozytywne przekonania, wzrost wiary we własne odczucia i uczucia. Ma także zwiększyć wiarę we własne możliwości, poszerzyć zdolności postrzegania i rozumienia rzeczywistości z różnych perspektyw, czy też nauczyć współpracy logiki z głosem wewnętrznym. Tak więc potencjalnych korzyści jest całkiem sporo.

Z czego składa się gra?

W niewielkim fioletowym pudełku znajdziemy instrukcję, 3 kostki (jedną z kolorami, jedną z liczbami i jedną z symbolami), 44 żetony do gry wieloosobowej, 1 składane pudełko z okrągłym otworem służącym do zamieszczani kości oraz bloczku tablic do zapisywania wyników.

 

 

Rodzaje rozgrywki

Gra jest przeznaczona dla 1-5 graczy. Grając w nią można ćwiczyć trzy formy wsłuchiwania się w wewnętrzny głos intuicji:

  1. W pierwszej uczymy się odbierać informacje, które istnieją w rzeczywistości już teraz – w teraźniejszości.
  2. W drugiej uczymy się uzyskiwać informacje, które dopiero zaistnieją w przyszłości.
  3. Możliwe jest też uczenie się intuicyjnego odbierania informacji w formie telepatii od drugiego uczestnika (forma dla dwóch graczy)
  4. Ostatnia możliwość, to ćwiczenie świadomego tworzenia rzeczywistości poprzez nadanie intencji i intuicyjne zachowanie się w taki sposób, by wynik gry, był taki jaki wybraliśmy.

Przebieg gry…

W zależności od rodzaju rozgrywki i tego czy gramy sami czy z innymi gra przebiega nieco inaczej, jednak główna idea jest taka sama. Wkładamy kostkę do pudełeczka, potrząsamy, uspokajamy umysł i wsłuchujemy się w nasze wnętrze, w którym głos intuicji ma powiedzieć co wypadło na kostce. Nie zgadujemy co wypadło (wtedy to byłaby zwykła gra losowa), tylko poprzez wewnętrzne skupienie i można by to nazwać lekki stan medytacyjny uczymy się słuchać wewnętrznego głosu, który „wie” co wypadło, a naszym zadaniem jest dostroić się do tej informacji, by móc ją odebrać. Wymaga to koncentracji, skupienia, odrzucenia logiki, negatywnych myśli na temat tego, że to niemożliwe itd… Wymaga to czasu. Wg instrukcji potrzeba minimum 3 tygodni regularnej gry, by gra zaczęła przynosić obiecywane efekty i spełniać swój cel. Na szczęście jedna seria nie zajmuje dłużej niż 5-10 minut więc można znaleźć na to czas. W jednej serii rzucamy kostką 20 razy i staramy się odczytać intuicyjnie jak najwięcej poprawnych wyników z rzędu. Zaczynamy od rzutów kostką z kolorami. Są tylko dwa kolory (w kostkach z liczbami są 3, a symboli na tejże kostce są 4). Wyniki zapisujemy w bloczku. By wyniki móc uznać za wiarygodne, tzn. jako efekt wzrostu intuicji, a nie losowego przypadku, wyznaczona została do tego skala jak na zdjęciu poniżej. Wszystkie wyniki poniżej wyznaczonej wartości granicznej trzeba uznać za przypadkowe, dopiero te powyżej stanowią o sile intuicji.

Moja gra

Na przestrzeni ponad dwóch miesięcy grałem w nią mniej lub bardziej regularnie. Udało mi się jednak grać w nią systematycznie przez ponad 3 tygodnie i to dwa razy dziennie. Niestety w moim przypadku obiecywany wzrost intuicji w formie umiejętności odczytywania istniejących na kostce informacji nie pojawił się. Najlepszym wynikiem odczytanych z rzędu kolorów było u mnie chyba 9 więc dużo poniżej wymaganego minimum 15. Trzeba więc uznać 9 poprawnych wyników z rzędu takim samym przypadkiem jak 2 czy 5.

Czy to znaczy, że gra jest do niczego? Niekoniecznie. Możliwe, że potrzebowałbym dłuższej regularnej gry, by w moim wypadu przyniosła efekty – po prostu ten sposób odbierania intuicyjnego nie jest moją dobrą stroną, ponieważ spontaniczne widzenie intuicyjne w formie przychodzących wizualizacji nie jest dla mnie niczym niezwykłym, co mogłoby implikować, że i gra przyniesie mi szybkie wymierne korzyści. Tak jednak się nie stało. Myślę, że tak samo jak dla każdego potrzebna jest inna zdrowa dieta, tak samo jest i z dietami dla umysłu, trzeba dobrać odpowiednią dla siebie. Ta dla mnie taką nie była. Pozostaję przy medytacji i innych metodach poszerzania świadomości.

Czy warto ją kupić?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Choć w moim przypadku się nie sprawdziła, to widzę w niej pewne korzyści. Jeśli jesteś nad aktywny, a szalejące myśli są twoim chlebem powszednim, to nawet jeśli dzięki grze nie rozwiniesz intuicji, to granie w nią zmusi cię do uspokojenia umysłu, i skupienia na odczuciach. Gra wtedy stanie się formą medytacji. Dzięki temu nawiążesz kontakt ze swoim wnętrzem, co przyniesie wiele innych korzyści – relaks, odprężenie, wzrost koncentracji, zrozumienie i uwolnienie własnych emocji, poznanie i akceptacja swojego wnętrza itd. – a przecież te korzyści też są wymieniane w opisie gry.

Grę aktualnie można kupić jedynie na stronie producenta: www.intuition.vision/pl/

Jeśli zdecydujesz się ją kupić daj znać jak sprawdziła się w Twoim przypadku.

 

Recommended
Pytaki - gra dla dla Twojej rodziny Mieliśmy z Bartkiem…