rodzice

Rodzice! Sam ich wybierasz

Louise L. Hay, światowej sławy terapeutka i autorka bestsellerowej książki „Możesz uzdrowić swoje życie” którą serdecznie polecamy pisze w niej:

„Zgadzam się z teorią, że to my wybieramy sobie rodziców. Lekcje, jakie pobieramy od życia, wydają się doskonale odpowiadać „słabościom” naszych rodziców. Wierzę, że jesteśmy w niekończącej się podróży przez wieczność. Przybyliśmy na tę planetę, by przerobić konkretne lekcje potrzebne do naszego duchowego rozwoju. Wybieramy płeć, kolor skóry, kraj. Następnie rozglądamy się za rodzicami, którzy doskonale „odzwierciedlą” nasze wzorce. Nasz pobyt na tej planecie to jakby chodzenie do szkoły. Jeśli chcesz być kosmetyczką, idziesz do szkoły przygotowującej do tego zawodu. Jeśli chcesz być mechanikiem uczysz się w szkole technicznej. Jeśli chcesz być prawnikiem, studiujesz prawo. Rodzice, których sobie wybrałeś byli najlepszymi „znawcami” przedmiotu, którego zdecydowałeś się nauczyć. Gdy dorastamy, mamy tendencje do wytykania naszym rodzicom ich przewinień. Mówimy: „Wy mi to zrobiliście, to wasza wina”. Ja jednak uważam, że sami ich sobie wybraliśmy”.

 

Obwiniamy rodziców o brak pewności siebie, biedę, brak wykształcenia, porzucenie, molestowanie, brak zainteresowania, brak miłości, kary cielesne, zmuszanie do różnych czynności, brak troski lub nadmierną troskę, o pijaństwo, o brak ogłady, inteligencji, brak czułości, brak wpojenia wartości pomocnych w odniesieniu sukcesu itd. Ta lista może ciągnąć się w nieskończoność.

Z powyższego cytatu wynika jednak, że to nie oni są za to odpowiedzialni, a my! To każdy z nas wybrał sobie rodzinę z takimi, a nie innymi problemami jako swój duchowy pokój lekcyjny. Te „problemy” o które oskarżamy rodzinę, to tak naprawdę okazja do wzrostu, rozwoju, do uwolnienia się od tych uraz w swoim sercu i obudzenie w sobie Miłości,, która zawsze w nas była i jest.

Rodzice na wyższym planie zgodzili się być w pewnym sensie naszymi „oprawcami” dla naszego własnego rozwoju. Gdy to zrozumiesz i im wybaczysz, zamiast uraz do nich poczujesz wdzięczność, a zamiast lęku bezwarunkową Miłość, a z nią uwolnią się sukcesywnie twoje „problemy”.

Jak uwolnić się od lęku oraz uraz i obudzić w sobie Miłość?

  1. Zrozum, że rodzina to system w którym wszystko ze wszystkim jest połączone i że nie ma jednej przyczyny problemów. Przeczytaj lekcje: O życiu w rodzinie
  2. Uświadom sobie, że rodzina jest twoim lustrem. Przeczytaj lekcje Rodzina jako lustro i stosuj zawarte w niej wskazówki.
  3. Zmień ograniczające Cię przekonania i uwolnij się od negatywnych emocji. Przeczytaj Autopilot Podświadomości
  4. Wybierz w swoim sercu Miłość. Jak to zrobić pisaliśmy już w wielu Lekcjach Miłości więc wróć do nich i skorzystaj z ćwiczeń w nich opisanych.
  5. Wybacz rodzicom i najbliższym wszystkie urazy jakie żywisz w stosunku do nich. Wskazówki jak to zrobisz znajdziesz w naszych lekcjach. W przyszłości w naszych lekcjach znajdziesz konkretne metody jak to zrobić. Pojawi się też kurs wybaczania. Możesz też umówić się na sesję Life & Love Coaching podczas której przeprowadzimy proces wybaczania i uwalniania emocji oraz przekonań.

 

(Visited 55 times, 1 visits today)

Bartłomiej Raczkowski

Na co dzień korzystam z wyuczonych narzędzi psychologicznych i duchowych, by skutecznie uwalniać się od swoich ograniczeń i pomagać w tym innym. Jako wykształcony trener osobowości, terapeuta psychologiczny, life coach i uczestnik wielu psychologicznych kursów poznałem i opanowałem dziesiątki technik pracy z umysłem. Natomiast jako student metafizycznego kursu bezwarunkowej miłości, praktyk medytacji, uczestnik kursów duchowego rozwoju, pasjonat duchowej literatury, poznałem i wciąż poznaję techniki pracy na najgłębszych poziomach umysłu, których nie zawaham się użyć 🙂 ?

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
Jak postrzegasz siebie i innych? W czasie dorastania jak i…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: