krytyka

„Zwodniczość ego częściowo polega na tym, że gdy ludzie osądzają innych w przeświadczeniu, że mają słuszność, niekiedy przez pewien czas czują się lepiej, bo udało im się dokonać projekcji części ich nieświadomej winy na kogoś innego. Potem, po kilu dniach, nie wiedzieć skąd, ich nieświadoma wina, o której – podkreślamy to raz jeszcze – nie mają pojęcia – dopada ich i mają wypadek samochodowy lub szkodzą sobie w jeden z tysiąca subtelniejszych sposobów”. – Zniknięcie Wszechświata

Każdy twój osąd, ocena i krytyka jest tak naprawdę atakiem na siebie samego; jest prezentem, który dajesz sam sobie (Przeczytaj o tym w Lekcji: Jak uwolnić się od hejtu i krytyki?).

Tak więc wolisz mieć rację czy być szczęśliwym? Nie może zatrzymać obu. Musisz wybrać. Decyzja należy do ciebie i podejmujesz ją w każdej chwil.

Możesz też wybrać Miłość, co w szerszym znaczeniu jest tym samym co szczęście ponieważ Miłość nigdy nie ocenia. Miłość, to szczęście. Przeczytaj o wyborze Miłości w Lekcji: Przeżywaj dzień z Miłością lub Proste słowa o wielkiej mocy: Kocham Cię oraz w wielu innych Lekcjach Miłości.

 

(Visited 144 times, 1 visits today)

Bartłomiej Raczkowski

Na co dzień korzystam z wyuczonych narzędzi psychologicznych i duchowych, by skutecznie uwalniać się od swoich ograniczeń i pomagać w tym innym. Jako wykształcony trener osobowości, terapeuta psychologiczny, life coach i uczestnik wielu psychologicznych kursów poznałem i opanowałem dziesiątki technik pracy z umysłem. Natomiast jako student metafizycznego kursu bezwarunkowej miłości, praktyk medytacji, uczestnik kursów duchowego rozwoju, pasjonat duchowej literatury, poznałem i wciąż poznaję techniki pracy na najgłębszych poziomach umysłu, których nie zawaham się użyć 🙂 ?

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
Czy zdarzyło Ci się w ostatnim czasie oglądać telewizję? Być…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: