Sztuka Kochania

Czym jest dla nas sztuka kochania? Czy seks może być czymś więcej niż rozładowaniem napięcia poprzez krótkie zbliżenie? Oczywiście, że tak. To nasza decyzja, czy postanowimy pielęgnować i rozwijać tę sferę życiową.

Seks staje się smaczniejszy, gdy darzymy drugą osobę uczuciem. Pragniemy wtedy przyjemności nie tylko dla siebie, ale i dla partnera. Łączymy się ze sobą duchem i ciałem. Z miłością pieścimy partnera, poznajemy jego upodobania, odkrywamy wrażliwe miejsca. Seks nabiera głębszego wymiaru.

“Sztuka kochania” Michaliny Wisłockiej (kliknij) szczegółowo omawia metody, dzięki którym para może osiągnąć spełnienie. Kobieta potrzebuje znacznie więcej czasu na osiągnięcie gotowości do odbycia stosunku.

“Jeżeli w początkowym okresie współżycia nie obudzimy wrażliwości zakończeń nerwowych, które uruchamiają mechanizmy erotogenne, kobieta pozostaje istotą seksualnie niedojrzałą i nie potrafi dać z siebie w chwilach miłości wszystkiego, na co stać jej ciało i psychikę. Cierpliwość i dociekliwość w uczeniu kobiety pieszczot sowicie się opłaca z chwilą, gdy w pełni staje się dla mężczyzny partnerem w miłości.” – M. Wisłocka.

Rozmnażamy się od początku istnienia ludzkości. Mamy rozwiniętą literaturę naukową w zakresie seksuologii. Doceniamy piękno ciała. Dbamy o wygląd zewnętrzny bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Mimo to wiele osób pozostaje niezadowolonych z życia seksualnego. Dlaczego? Powodów może być wiele.

  • Lęk przed ciążą
  • Egoizm partnera
  • Brak akceptacji własnego ciała lub brak akceptacji ze strony partnera
  • Nieznajomość potrzeb ciała swojego i partnera
  • Nadmierna kontrola ciała lub sytuacji
  • Słaba kondycja psychofizyczna
  • Postrzeganie współżycia jako czegoś nieczystego

Partner z którym się spotykamy może mieć blokady w ciele uniemożliwiające odczuwanie rozkoszy w postaci orgazmu. U mężczyzn mogą pojawiać się problemy z erekcją lub przedwczesny wytrysk. Wszelkie dysfunkcje są frustrujące dla kochanka. Takiemu partnerowi lub partnerce należy dać czas, być cierpliwym. Z szacunkiem traktować jego ciało, pieścić, dotykać, całować, akceptować. Wasza miłość go uzdrowi. Jego ciało otworzy się przed wami, dzięki czemu wspólnie będziecie mogli zacząć cieszyć się z orgazmów.

Recommended
Czy mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus? Jakie…