akceptacja

Wczoraj pisałem o tym, że proste wybranie postawy bycia miłym może przynieść duży postęp w rozwoju duchowo emocjonalnym i wpłynąć na zupełnie inne postrzeganie życiowych celów i szczęścia.

Akceptacja

Ważna jest też akceptacja ego jako z natury nieidealnego, ułomnego i wadliwego. Potrzebna jest tego świadomość i zrozumienie. Nie ma ego, które byłoby bez wad. W dużym skrócie ego to tylko zbiór myśli o sobie i innych, a żadna myśl nigdy nie będzie kompletna ani idealna, i takie jest ego. Zaakceptuj to, a podświadome poczucie winy i nienawiść zacznie się samoczynnie uwalniać ponieważ przestanie się karmić nierealnymi pragnieniami, za których brak spełnienia ciągle się karze.

Wybaczenie

Naturalnym i łatwym stanie się wtedy wybaczanie sobie i innym. Gdy już dostrzeżesz wrodzoną ułomność ego nie będziesz miał powodu winić kogokolwiek za cokolwiek, bo gdy dotąd myślałeś, że inni i świat powinni być lepsi, teraz będziesz widział, że nie mogą tacy być. Nie są do tego zdolni.

Każdy jest idealny już teraz, nie jako ciała i osobowości, ale jako niewinne dusze, które wykraczają daleko poza ego.

Świat natomiast może być i jest dokładnie taki jaki jest, ani lepszy ani gorszy. Zaakceptuj to i w przebaczaniu uwolnij od złudnych przekonań na temat rzeczywistości, bo całe twoje cierpienie właśnie z tego pochodzi, z myśli o tym jaki jest i jaki powinien być świat, a żadna z nich nie jest prawdziwa, chyba, że wyraża bezwarunkową Miłość. Wybierz więc przebaczające myśli Miłości, które zaprowadzą cię do świata wewnętrznej harmonii, radości i szczęścia.

Co nie znaczy, że nie będziesz musiał dalej zarabiać i opłacać rachunków. Będziesz to robił, ale niezależnie od tego, co będzie się działo, będziesz to robił z większym spokojem, z odwagą, z Miłością!

Miłość

Pamiętaj. Duch i Miłość jest doskonała, ego (osobowość, tożsamość) i ciało nigdy takim nie będzie. Postanów więc patrzeć na każdego jak na czystego Ducha, patrząc na niego z Miłością, a przeoczając jego małe ułomne ego i rozpadające się ciało.

(Visited 177 times, 1 visits today)

Bartłomiej Raczkowski

Na co dzień korzystam z wyuczonych narzędzi psychologicznych i duchowych, by skutecznie uwalniać się od swoich ograniczeń i pomagać w tym innym. Jako wykształcony trener osobowości, terapeuta psychologiczny, life coach i uczestnik wielu psychologicznych kursów poznałem i opanowałem dziesiątki technik pracy z umysłem. Natomiast jako student metafizycznego kursu bezwarunkowej miłości, praktyk medytacji, uczestnik kursów duchowego rozwoju, pasjonat duchowej literatury, poznałem i wciąż poznaję techniki pracy na najgłębszych poziomach umysłu, których nie zawaham się użyć 🙂 ?

Więcej o mnie
Wyświetl wszystkie posty
Recommended
Czym bardziej chcesz być idealny, tym bardziej podświadomie czujesz się…
Dołącz do Lekcji Miłości
Zapisz się, by otrzymywać informacje o najlepszych artykułach, materiałach i darmowych kursach!
Nikomu nie udostępnimy Twoich danych. Obiecujemy też nie męczyć Cię wieloma mailami :)
Dziękujemy
Sprawdź proszę skrzynkę pocztową. Przesłaliśmy Ci wiadomość z prośbą o potwierdzenie adresu email. Kliknij w wysłany link, byśmy mogli do Ciebie pisać.
Podziel się naszą stroną z innymi: