Każdy z nas doświadczył sytuacji w której poczuł się znieważony, źle potraktowany, oszukany, czy wykorzystany. To, co przeżywamy bywa czasami bardzo trudne. Poczucie krzywdy, smutek i żal mogą pozostawać w sercach przez wiele lat. Dlaczego wybaczanie jest ważne?

Uraza a dolegliwości

Uraza jest pielęgnowana, przypominana sobie i odtwarzana w umyśle nieskończoną ilość razy. Mimo, że przykre chwile już dawno się skończyły, nadal podtrzymujesz je w umyśle i sam zadajesz sobie ból. Traumatyczne przeżycie mogło również zostać wyparte tzn. wymazane ze świadomości przez zapomnienie, co nie zmienia faktu, że emocje oraz pamięć całego zdarzenia wciąż pozostają w podświadomości, czekając jak wulkan na dogodny czas, by nastąpił wybuch. Według totalnej biologii tłumione emocje powodują dolegliwości o podłożu psychosomatycznym, a w kolejnej fazie choroby.

Trzymanie urazy powoduje, że osoba, która pierwotnie została skrzywdzona i nie pogodziła się z zaistniałą sytuacją, nie rozpoznała jej i nie uwolniła emocji, naraża się na kolejne nieprzyjemne doświadczenia, dlatego też wybaczanie odgrywa istotną rolę w rozwoju każdego z nas.

Nieuświadomiona rana

Zdarza ci się zadawać sobie pytanie: „dlaczego musiało to spotkać właśnie mnie?”. Odpowiedź jest prosta: W twojej podświadomości pozostało coś, co wymaga uzdrowienia. Zazwyczaj jest to sytuacja z dzieciństwa, która w tamtym czasie nie mogła zostać właściwie rozpoznana, została zapomniana i domaga się twojej uwagi. Poprzez ponowne przeżywanie danego konfliktu masz możliwość, by uświadomić sobie ranę z dzieciństwa, zrozumieć całą sytuację i uwolnić emocje.

Nigdy nie wybaczę…

Wybaczanie z którym pragnę cię zapoznać oznacza coś innego, niż powszechne znaczenie tego słowa. Nie mówię byś wybaczył i zapomniał. To tak nie działa. Zaznałeś kiedyś rany, która nadal „krwawi”. Jeśli pozostawisz ją w tym stanie, możesz się wykrwawić. Być może boisz się pomyśleć o tym co miało miejsce z obawy o to, że wspomnienie przywoła dawny ból, złość i żal. Jednak, gdy zdecydujesz się na rozwój świadomości wybaczenie będzie miało kluczową funkcję. Dzięki niemu uwolnisz się od całego bagażu emocjonalnego związanego z danym wydarzeniem.

Dary od naszych krzywdzicieli

Za każdym razem, gdy doznamy ran osoba, która przyczyniła się do zaistnienia naszego bólu odgrywa swoją rolę, dzięki niej następuje wypłynięcie z podświadomości wszystkich zamrożonych emocji. Możesz wierzyć lub nie, ale rany są znacznie starsze, niż nasz aktualny wiek. Są to niedomknięte figury z innych wcieleń, co możesz w prosty sposób zweryfikować podczas terapii reinkarnacyjnej. Tak więc nasi bliscy lub obcy ludzie wchodzą w role, tak byś mógł odczuć te same emocje z którymi nie poradziłeś sobie w innym wcieleniu lub gdy nadałeś formie zewnętrznej destrukcyjnego dla ciebie znaczenia tzn. stworzyłeś przekonanie, które oddziałuje w negatywny sposób na ciebie i twoje życie, przyciągając jak magnes określonego rodzaju doświadczenia.

Dlaczego jesteśmy krzywdzeni?

To my sami poprzez nasze uświadomione bądź nieuświadomione przekonania przyciągamy do naszego życia osoby, które:

  • Pokazują nam jakie schematy niesiemy ze sobą z przeszłości.
  • Pozwalają nam doświadczyć i zrozumieć, że nie kochamy lub nie akceptujemy siebie.
  • Pomagają nam odzyskać poczucie własnej wartości.
  • Są dla nas sprawdzianem jakie życie wybieramy, co my chcemy sobą reprezentować, kim być.
  • Pomagają zrzucać maski ego.

Jak więc widzimy nie ma żadnych winowajców, są tylko schematy, które wzajemnie się przyciągają, by odtwarzać taniec kata i ofiary, dopóki wszystkie rany nie zostaną uleczone. W kolejnym wpisie zapoznam cię z krokami, które są niezbędne do tego, by wybaczanie i oczyszczenie były pełne.

Recommended
Dzisiejsza lekcja miłości dotyczy wszystkiego, co skrywa się w nas.…